Sposób na Elfa - Charakterystyka bohaterów

Elf – kundelek w typie owczarka niemieckiego. Kiedy go poznajemy ma on sześć miesięcy i mieszka w schronisku pod Warszawą. Chociaż piesek nie ma właściciela jest wesoły i z ochotą bawi się ze swoimi kolegami ze schroniska. Kundelek bardzo kocha swoją siostrę – Erki. Gdy główny bohater trafia do nowego domu szybko zaczyna ufać nowemu właścicielowi, natomiast trudno mu jest zaufać Młodemu. Elf, tak jak większość piesków, uwielbia chodzić na spacery, a także biegać z innymi psami. Kundelek jest ciekawy świata, przyjacielski oraz towarzyski. W przeciwieństwie do większości piesków zaprzyjaźnia się z kotem. Elf nienawidzi chodzić do weterynarza, a szczególnie zastrzyków. Kundelek nie lubi złych ludzi, których wyczuwa z daleka. Mimo że piesek jest odważny, to boi się niektórych rzeczy, których używają ludzie. Jedną z takich przedmiotów jest deska klozetowa.
Duży – jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży (m.in. „Sposób na Elfa”). Mężczyzna jest właścicielem Elfa, ojcem, a także wdowcem. Jest on odpowiedzialny oraz zawsze gotowy, aby pomóc synowi, doradzić. Dzięki temu ich relacja jest bardzo silna. Mężczyzna wobec innych ludzi jest bardzo uprzejmy, pomocny i wrażliwy. Duży ma świetne poczucie humoru. Uwielbia on biegać, a także czytać książki.
Młody – syn Dużego, któremu ufa, z chęcią zwraca się do niego o pomoc, wspiera go. Dzięki wspaniałej relacji pomiędzy ojcem a synem, chłopak z chęcią spędza czas ze swoim tatą. Tak jak jego ojciec, Młody ma duże poczucie humoru. Nastolatek jest zauroczony nową sąsiadką, Karą, więc próbuje zdobyć jej względy. Jest pomysłodawcą posiadania psa, lecz pupil bardziej ufa jemu tacie. Chłopak jest dobrze wychowany. Najlepszym przyjacielem Młodego jest Olek.
Olek – przyjaciel Młodego. Jego rodzice nie mają dla niego dużo czasu, przez co zazdrości koledze relacji z tatą.
Sąsiadka – bardzo ciekawska emerytka, która mieszka na piętrze niżej Dużego. Starsza pani jest ogromnie podejrzliwa, zgłasza nawet policji włamanie do piwnic przez nowych sąsiadów.
Policjant Maciek – prowadzący śledztwo w sprawie włamań do piwnic. Po spotkaniu z oskarżonymi przez złośliwą sąsiadkę jest pewien, że to nie ojciec z synem włamują się do piwnic. Dzięki tropowi, który wskazał Elf rozwiązał sprawę.
Erka – siostra Elfa, która cierpi po rozłące z bratem. Suczka staje się szczęśliwa, kiedy zostaje adoptowana.
Ewa – ciocia Młodego. Kobieta kocha psy, więc gdy dowiedziała się o tym, że Erka została w schronisku bez brata zaadoptowała ją.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: