Sposób na Elfa - Streszczenie

„Sposób na Elfa” to książka pełna dobrego humoru i z radością przeczyta ją i mały i duży czytelnik.
Książka opowiada o przygodach Taty samotnie wychowującego Syna i ich nowo zaadaptowanego psa Elfa.
Na początku poznajemy bohaterów i ich pragnienie posiadania psa. Ma on mieć określone cechy. Kiedy jednak tata ogląda pewnej nocy ogłoszenia o adopcje psa w oko wpada mu Elf i już wie, że to ten pies skradł jego serce i żaden inny. Rozmawia o tym ze swoim synem i razem podejmują decyzję że chcą by zamieszkał z nimi.
Okazuje się, że jego schronisko jest bardzo daleko ale na szczęście znajdują się dobrzy ludzie którzy go przywiozą do nich. Sami się bardzo dobrze przygotowują na przyjęcie psa. Kupują potrzebne mu rzeczy czytają książki jak opiekować się dobrze psem.
Wreszcie przychodzi dzień w którym Elf ma z nimi zamieszkać oboje czekają z niecierpliwością na ten moment.
Elf jest przerażony nowym miejscem nowymi zapachami i zachowuje się tak jak opisywano w poradnikach czyli sika w mieszkaniu ale chłopcy cierpliwie to znoszą uczą psa wszystkiego wyprowadzają go regularnie na spacery, sprzątają po nim i mają wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla niego.
Dlatego pies powoli adaptuje się do nowej sytuacji podobają mu się nowi ludzie którzy się nim opiekują nowy dom i pyszne jedzenie którym go karmią.
Tata jest pisarzem książek dlatego może siedzieć całymi dniami w domu i ma czas na opiekę nad psem. Uwielbia ich nocne spacery gdzie Elf szaleje a on znajduje wenę na pisanie kolejnej książki.
Jego syn zakochuje się w dziewczynie z sąsiedztwa. Tata chce mu pomóc w miłosnych podbojach i dlatego wymyśla plan jak przykleić róże na oknie pokoju dziewczyny. Nie jest to proste bo ona mieszka na drugim piętrze. Razem w nocy idą na dach zabierają ze sobą linę do wspinaczki. Tata spuszcza na linie syna a ten ma za zadanie przykleić kwiatek na oknie.
Wszystko idzie zgodnie z planem aż tu nagle coś sią zaczyna dziać i młody pojawia się na dachu bez spodni i bielizny. Okazuję się że się zaczepił o jakąś antenę i zgubił dolną część garderoby.
Następnego dnia na spacerze z Elfem okazuje się że się dziwnie zachowuję, tata pozwala mu na węszenie gdzie chce a on odnajduje zgubione ubrania syna. W ten sposób nikt się nie dowiedział co oni wyprawiali.
Mają też przygody ze wścibską sąsiadką która podejrzewa ich o to że są złodziejami i włamywaczami a nawet podglądaczami. W sumie co złego to oni ale się ona myli nawet nasyła na nich policję kiedy okazuje się że było włamanie do piwnicy w ich bloku.
Na szczęście Elf bierze sprawy w swoje ręce a raczej w swój bardzo czujny nos. Dzięki czemu wszystkie sprawy udaję się rozwiązać a nawet problemy miłosne młodego są ratowane dzięki super pieskowi.
Jest to piękna książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji i trzymająca czytelnika w napięciu do ostatniej strony.
Warto ja przeczytać dowiedzieć się co stało się ze złodziejem jak Elf nie lubi weterynarzy i czy Elf ma rodzeństwo i co z tego wyniknie.
Polecam przeczytać tą książkę na pewno wam się spodoba!

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.