Dyktanda | Ortografia i Dyktando Online | Dyktanda.pl
facebook

Rozwiąż dyktando

Owoce cytrusowe

Owoce cytrsowe wspierają nasz kład odpornościowy, zwany kładem immnologicznym za sprawą właśnie witaminy C w nich występjącej, a take w okresie jesienno-zimowym, czyli w czasie zwiększonej zachorowalności, świetnie wspierają nasz organizm w walce z chorobami. Owoce cytrsowe są źrdłem witaminy C, ktra rwnie odpowiedzialna jest za wytwaanie kolagen, odpowiadającego za kondycję naszych staww i ścięgien. Cytrsy bogate są take w witaminy

z grpy B, PP i E oraz potas, fosfor i wapń. W artykle pedstawiono take ilość dziennego zapotebowania człowieka, na owoce cytrsowe, a dokładniej na cenne składniki w nich zawarte i jaka ilość dziennie powinna zostać zjedzona.


O tej poe rok owoce cytrsowe dostarczane są do kraj z płnocy Eropy. Ator artykł zwraca wagę rwnie na to, e owoce takie mogą być opryskiwane chemicznymi sbstancjami, aby zachowały swą świeość i dlatego naley je dokładnie myć ped spoyciem, najlepiej wodą z octem i wodą z sodą.

W końcowej części artykł pedstawione są rwnie pepisy klinarne z yciem owocw cytrsowych, takie Jak sałatka owocowa, krczak z cytryną czy mandarynkowe msli.