Tango – Sławomir Mrożek – Charakterystyka bohaterów

Ala to osiemnastoletnia kuzynka Artura, a później również jego narzeczona. Wyróżniała się między innymi piękną urodą. Od momentu oświadczyn myślała, że mężczyzna pragnął ją poślubić jedynie dla zasady, więc bez wyrzutów sumienia zdradziła go z Edkiem. Jednak bardzo się myliła, poinformowanie pana młodego o tym czynie stanowiło jedną z przyczyn jego śmieci. Dziewczyna zachowywała się jakby żyła w świecie bez jakichkolwiek norm, dopasowywała się do panującej sytuacji.
Artur był młodym i przystojnym mężczyzną, synem Eleonory i Stomila. Jego babcia to Eleonora. Miał 25 lat. Zawsze ubierał się elegancko, dbał o własny wygląd. W przeciwieństwie do swoich rodziców przejmował się odpowiednim ubiorem i wyglądem. Cechował się ogromną energią i zdecydowaniem. Był także człowiekiem niesamowicie władczym. Nie umiał pogodzić się z chaosem panującym na świecie i pragnął go zmienić. Zamiary jego były szlachetne. Chciał on między innymi przywrócić godność i szacunek przedstawicielom starszego pokolenia. Myślał, że znalazł on odpowiedni sposób, a pierwszym etapem miał być jego ślub z kuzynką. Pozostali ulegli jego pomysłom. Ostatecznie zrozumiał, że ślub niewiele zmieni. Zmusił innych, by pomogli odnaleźć mu nową ideę, system, wedle której powinien podążać. Nie zauważał niebezpieczeństwa którego wynikało z tak wielkiej władzy.
Na szczęście miłość do kuzynki obudziła w nim ludzkie emocje. Stał się szczęśliwszy i wrażliwszy, można powiedzieć, że to głębokie uczucie go ocaliło. Dlatego niestety wieść o zdr

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!