Chatka Puchatka - Najważniejsze informacje

„Chatka Puchatka” jest drugim tomem historii Kubusia Puchatka, autorstwa A. A. Milne. Została wydana w 1928 roku, w Polsce pojawiła się w 1938 roku. Opowiada o losach przyjaciół mieszkających w Stumilowym Lesie. Bohaterowie „Chatki Puchatka” powstali w oparciu na pluszowych zabawkach syna Milne, któremu pisarz opowiadał właśnie bajki z ich udziałem. W ten sposób naradziły się przygody Kubusia. Kubuś swoje imię otrzymał po misiu synka Milne – Winnie’gio (oryginalna nazwa Kubusia Puchatka to Winnie-the-Pooh). Krzyś otrzymał imię po jego synu Christopherze (Krzysiu).

Głowni Bohaterowie:
Kubuś Puchatek: miodowy, pluszowy miś o bardzo małym rozumku. Jest grubiutki głupiutki. Jest najlepszym przyjacielem Krzysia.
Krzyś: ludzki chłopiec, który zaczął naukę w szkole. Przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Najlepszym jego przyjacielem jest Kubuś.
Sowa Przemądrzała: mądra sowa, lubiąca się przechwalać i wywyższać. Zna wiele trudnych słów, które lubi używać w rozmowach. Potrafi czytać i pisać, chociaż w tym pierwszym wciąż robi błędy.
Królik: królik o szarej sierści, lubi podejmować samodzielne decyzje, lubi być liderem grupy. Często jest niegrzeczny i obrażalski. Lubi być w centrum uwagi.
Prosiaczek: różowy prosiaczek z dużymi uszami i w pasiastym kubraczku. Jest tchórzliwy, boi się wszystkie, a zwłaszcza słoni. Uważa je za groźne zwierzęta.
Kłapouchy: szary osiołek, wieczna maruda. Nie uśmiecha się ani nie śmieje się. Wciąż jest smutny, bo myśli, że nikt go nie lubi. Potrafi całkiem dobrze czytać.
Mama Kangurzyca: a synka Maleństwo. Jest opiekuńcza i troskliwa. Uważa, ze wszystkie dzieci powinny pić tran, do czego zmusza synka. Mieszka z nią tygrysek.
Maleństwo: mały kangurek, synek Mamy Kangurzycy. Nienawidzi tranu, który musi pić, gdyż nakazuje mu to jego mama. Uwielbia bawić się z tygryskiem. Jest energiczny i wesoły.
Tygrysek: jest nowym mieszkańcem Stumilowego Lasu, zamieszkał z Mamą Kangurzycą i Maleństwem. Lubi brykać, psocić i bawić się. Skacze a swoim ogonie, często wskakuje na mieszkańców Stumilowego Lasu.

„Chatka Puchatka” opowiada różne przygody Puchatka. Uczy jak ważną wartością jest przyjaźń, jak wielką siłę ma. Naucza, że nie wolno nikogo oceniać po pozorach. Należy pomagać przyjaciołom.

Czas i miejsce akcji: fabuła odgrywa się wymyślonej krainie zwanej Stumilowym Lasem. Nie wiemy ile czasu mija pomiędzy poszczególnymi przygodami.

Gatunek: powieść (skierowana do dzieci).
Rodzaj literacki: epika.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.