Kwiat kalafiora - Charakterystyka bohaterów

„Kwiat kalafiora” to fascynująca oraz wzruszająca powieść, napisana przez świetną, polską pisarkę – Małgorzatę Musierowicz pod koniec XIX wieku. Kobieta urodziła się zimą 1945 roku i do dziś przeżyła 75 niesamowitych lat. Autorka może pochwalić się piękną rodziną i wieloma sukcesami literackimi. Uważam, iż zarówno jej umiejętności jak i wyobraźnia są na wysokim poziomie. Kobieta jest twórczynią niesamowitego, kilkunastotomowego cyklu pod tytułem „Jeżycjada”, w którym przekazała nam wiele istotnych morałów i prawd życiowych. Powieść ma gatunek fikcyjny i przedstawia wiele fascynujących postaci, mających swe wątki.
Gabriela była główną bohaterką pochodzącą z rodziny Borejków. Miała 17 lat i przeważnie chodziła ubrana jak „chłopczyca”, choć uważam to określenie za niestosowne. Była dość wysoka oraz szczupła, posiadała nierówno przyciętą czuprynę w kolorze jasnopopielatym. Gabrysia bez wątpienia była osobą inteligentną, gdyż żaden przedmiot w szkole nie sprawiał jej większego problemu. Była też pracowita i zaradna, ponieważ gdy jej mama rozchorowała się na żołądek, to widzimy jak przejęła wszystkie obowiązki pani domu i świetnie sobie z nimi radziła. Nastolatkę odznaczała nadzwyczajna determinacja oraz towarzyskość, o czym świadczy między innymi założenie grupy o nazwie ESD (Ekstremalny Sygnał Dobra). Do tego była również bardzo energiczna, a także stanowcza. Czasami występujący kłopot z utrzymaniem domu, nadrabiała zapałem i dobrym zorganizowaniem. Widzimy, że nawet jeśli pojawiały się u niej jakieś trudności i problemy, to zawsze je rozwiązywała. Choć czasem zachowywała się impulsowo oraz szorstko, to mimo wszystko była osobą wrażliwą i wyrozumiałą o głębokich ambicjach i wytrwale dążąco do swojego celu.
Janusz Pyziak był bohaterem epizodycznym, który często podrywał na różne sposoby dziewczyny. O rok starszy od Gabrieli chłopiec, był w niej bardzo zakochany i w innych częściach książki możemy się dowiedzieć, iż został jej mężem. Posiadał szare oczy, wysoką i szczupłą sylwetkę oraz schludne ubranie. Był zaradny i przedsiębiorczy.
Ida Borejko była bohaterką drugoplanową i młodszą siostrą Gabrysi. Dziewczyna w przeciwieństwie do starszej siostry, bardzo dbała o swój wygląd. Posiadała piękne, rude loki oraz bardzo szczupłą sylwetkę. Cechowała ją zmienność, a także często rozczulała się nad sobą.
Według mnie książka jest świetna i zaoferowała mi wiele niesamowitych uczuć, które zostaną ze mną jeszcze przez długi czas. Jest to wzruszająca historia, otwierająca moją empatię oraz polecam ją każdemu fanowi tego typu książek.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.