Kwiat kalafiora - Najważniejsze informacje

„Kwiat kalafiora” to wzruszająca powieść, napisana przez utalentowaną, polską pisarkę o imieniu Małgorzata Musierowicz. Kobieta przyszła na świat w 1945 roku i do dziś przeżyła 75 cudownych lat. Autorka w swej powieści poruszyła ważny wątek związany z rodziną i miłością. Bez wątpienia, kobieta może chlubić się swą ciężką pracą oraz świetną rodziną. Małgorzata Musierowicz jest również twórczynią książek, takich jak: „Dziecko piątku” lub „Kłamczucha”. Omawiana dziś powieść jest trzecią ze słynnego cyklu pod nazwą „Jeżycjada”.
Główną bohaterką była pochodząca z rodziny Borejków Gabriela. Niestety jej mama zachorowała na poważaną chorobę żołądka, przez co dziewczyna musiała zacząć wykonywać jej obowiązki, to znaczy prała, sprzątała, gotowała. Dopiero po tym smutnym incydencie zrozumiała jak jej ukochana mama wiele dla nich robiła. Dziewczyna próbowała nawiązać wiele bliskich relacji, dlatego z przyjaciółmi założyła grupę o nazwie ESD (Ekstremalny Sygnał Dobra). Możemy również zobaczyć perypetie miłosne związane z niejakim Januszem Pyziakiem.
Powieść jest tak wzruszająca, ponieważ widzimy jak Gabrysia się stara zastąpić mamę i próbuje być wsparciem dla rodziny, do tego los, nie ułatwia jej zadania nasyłając na nią wścibską sąsiadkę.
Według mnie książka jest po prostu niesamowita, doświadczyłem dzięki niej wiele pięknych oraz fascynujących uczuć. Ten utwór obudził we mnie moje pokłady empatii i zaoferował historię, której nie zapomnę do końca życia. Szczerze polecam tę powieść każdemu fanowi tego typu książek, bowiem jest ona w stanie odmienić wasze życie.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.