Zaczarowana zagroda - Bohaterowie

W książce „Zaczarowana zagroda” głównymi bohaterami są naukowcy, którzy chcą zbadać życie pingwinów i lepiej je poznać. Ta krótka książka opisuje ich zmagania z trudną pracą oraz przygody z nią związane.Badacze chcieli lepiej poznać pingwiny i w tym celu zbudowali zagrodę, by zamknąć zwierzęta na noc, a kolejnego dnia badać je dalej. Jednak pingwiny okazują się bardzo przebiegłe i o poranku w zagrodzie zostaje tylko jeden pingwin. Badacze zastanawiają się, jak to możliwe.Wpadają na pomysł, by zagroda była wyższa, i znów pracują w pocie czoła. Zaganiają do zagrody pingwiny, a kolejnego dnia o poranku w zagrodzie są tylko dwa pingwiny. Naukowcy nie wiedzą, jakim cudem pozostałe pingwiny uciekły.
Pewnego dnia dopisuje im szczęście. Gdy jedzą obiad, słyszą nagle jakieś hałasy dobiegające z zagrody, której tym razem pilnowali bardzo uważnie, by niczego nie przegapić. Biegną do niej, a tam pingwinki wchodzą jeden na drugiego i wyskakują z zagrody. Choć mają skrzydła, to nie mogą latać. Maja też malutkie nóżki i dlatego poruszają się wolno i w zabawny sposób, ale są za to bardzo sprytne i umieją wymyślić, jak wydostać się z pułapki. Badacze są pod wrażeniem współpracy ptaków i ich podejścia do sytuacji. Pingwiny, podobnie jak naukowcy, ciągle muszą mierzyć się z nowymi trudnościami. A naukowcy muszą szukać nowych metod, by móc poznać pingwiny.
Samozaparcie badaczy i pingwinów pokazuje, że zawsze można osiągnąć cel, trzeba tylko udoskonalać metody dążenia do celu i się nie poddawać.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: