Dynastia Miziołków - Streszczenie szczegółowe

„Dynastia Miziołków” – Joanna Olech – Streszczenie szczegółowe
Wtorek 1.04
Miziołek zauważa u swoich rodziców pierwsze objawy „spierniczenia”. Z okazji Prima Aprilis Miziołek przestawił wcześniejszego dnia wszystkie zegary w domu, przez co rano spali o godzinę za długo. Napełnił też cukiernicę solą, za co jego mama uderzyła go ścierką. Miziołek za przybycie dopiero na trzecią lekcję otrzymał nieusprawiedliwioną nieobecność. Stwierdził on też, że Pani Barszcz, jego nauczycielka, nie ma poczucia humoru, gdyż nie śmiała się, gdy siedziała na serku topionym, podłożonym przez Miziołka.
Środa, 2.04
Miziołek odmawia pójścia do szkoły, gdyż mama przy jego koledze – Kuczmierowskim, który akurat był u niego po wentyl, nazwała go Miziołkiem. Mama tłumaczy, że całe życie go tak nazywa, ale Miziołek stwierdza, że Kuczmierowski nie musi o tym wiedzieć.
Czwartek 3.04
Rodzice odprowadzają Miziołka do szkoły. Kuczmierowski nie przyszedł tego dnia do szkoły, gdyż ma anginę ropną.
Piątek 4.04
Miziołek otrzymał ocenę niedostateczną z zachowania. Wszystko dlatego, że Fifa – kolega Miziołka przyniósł do szkoły swojego szczura – Gutka. Koledzy postanowili zamoczyć mu łapki w poduszce do stempli, a następnie wypuścili go na biurko Pani Barszcz. Szczur biegał po dzienniku i zostawiał na nim ślady łapek.
Sobota 5.04
Miziołek ubolewa nad tym, że jego mama już dawno nie miała napadu rozrzutności, podczas których może on namówić ją na różne przydatne rzeczy (np. kapslownicę, czy gadającą popielniczkę). Miziołek pyta mamę, czy dostanie nowy rower. Mama postanawia jednak milczeć i nie odpowiedzieć na jego pytanie.
Niedziela 6.04
Mama Miziołka postanawia piec ciasta sama. Jej pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem. Jej babka drożdżowa, to w rzeczywistości niefortunny, czarny gniot polany lukrem.
Poniedziałek 7.04
Piroman i Miziołek poszli do Fify, aby zobaczyć Gutka. Dowiadują się, że Gutek ma dziwne hobby – wyjada pety z popielniczki. Miziołek zauważa, że Fifa ma w szafce zdjęcie Beaty.
Wtorek 8.04
Fifa informuje, że Gutek zachorował, gdyż z popielniczki zjadł niedopałek cygara, które należało do wujka Fify. Przyjaciele zawożą Gutka do weterynarza, który stwierdza, że musi przestać on wyjadać pety z popielniczki.
Środa 9.04
Miziołek w celu rozmiękczenia serca mamy pomaga jej w zmywaniu. Następnie ponownie pyta o rower. Mama nie zgadza się i wygłasza Miziołkowi długą mowę argumentującą to, dlaczego nie dostanie roweru.
Czwartek 10.04
Miziołek stwierdza, że pani Barszcz wiosną wydaje się poczciwą kobietą. Szkolna woźna przyłapała Klaksona na poprawianiu w dzienniku, siedząc w toalecie swoich jedynek na czwórki.
Piątek 11.04
Siostrę Miziołka – Kaszydło odwiedziła dziś jedna z jej wielu przyjaciółek. Balbina otrzymała dziś pamiętnik od Wróżki Zębuszki, za to, że włożyła pod poduszkę ząb mleczny, który jej wypadł. Kaszydło zaczęło tarmosić swoje mleczne uzębienie, aby móc również włożyć swojego zęba pod poduszkę i otrzymać prezent.
Sobota 12.04
Miziołek wraz z Klaksonem wysłali swoje zgłoszenia do teleturnieju Wiem Wszystko. Miziołek wypożyczył z biblioteki Księgę przysłów polskich. Klakson zaś uczy się ze Słownika wyrazów obcych.
Niedziela 13.04
Tata Miziołka rozleniwił się przez wiosnę. Wieczorami zamiast zamykać się w swoim pokoju z dodatkową pracą gra ze swoimi dziećmi w pchełki. W dodatku rodzice Miziołka zdziecinnieli- Miziołek widział jak całowali się w kuchni.
Poniedziałek 14.04
Miziołek miał dziś szczęśliwy dzień. Otrzymał szóstkę z historii, a tata obiecał mu rower, jeśli podciągnie się z geografii. Z racji na to, że nauczycielka geografii, niedługo idzie na urlop macierzyński przyjdzie pan, u którego łatwo jest ściągać na sprawdzianach. Ponadto odwołali redukcję w pracy taty Miziołka. Mama kupiła Colę i upiekła szarlotkę.
Wtorek 15.04
Gutek się okocił. Okazało się, że jest on (ona) samiczką. Miziołek chce jednego ze szczurów, ale uważa, że jego mama się na to nie zgodzi.
Środa 16.04
Tata Miziołka popiera posiadanie szczura w domu. Jednak w ich domu to mama jest szefem.
Czwartek 17.04
Mama Miziołka zgodziła się na szczura. Rodzina zaczyna wymyślać dla niego imiona. Siostra Miziołka proponuje imię Ken.
Piątek 18.04
Mama Miziołka nałożyła na siebie maseczkę z ogórka. Miziołek stwierdził, że wygląda okropnie.
Sobota 19.04
Kuczmierowski sprzedaje na bazarku berety, by uzbierać na skórzaną kurtkę z bajerami.
Niedziela 20.04
Rodzina ma już w domu szczurka. Postanowiono, że będzie wabił się OGRYZEK.
Poniedziałek 21.04
Siostra Miziołka próbowała wcisnąć Ogryzka w strój kąpielowy Barbie. Na szczęście Ogryzek na to nie pozwolił. Mamie nie podoba się łysy ogon Ogryzka.
Wtorek 22.04
Ogryzek zjadł obcas od maminego buta. Miziołek wrzucił oba buty za lodówkę, aby nikt nie zauważył. Miziołek myśli nad zakupem zabawek i smyczy dla Ogryzka.
Środa 23.04
Miziołek był w sklepie zoologicznym i, mimo że bardzo się starał, to nie znalazł obroży dla Ogryzka. Poprosi więc mamę, aby uszyła dla niego obrożę.
Czwartek 24.04
Miziołek uczył Ogryzka aportować, ale nie przyniosło to zamierzonych skutków. Mama wyciągnęła buty zza lodówki. Postanowiła, że uszyje Ogryzkowi smycz, obrożę i kaganiec.
Piątek 25.04
Nadal nie ma odpowiedzi z teleturnieju Wiem Wszystko.
Sobota 26.04
Miziołek wyprowadził Ogryzka po raz pierwszy na spacer. Jednocześnie spotkał się z Fifą i Zarazkiem, którzy również przynieśli swoje szczury.
Niedziela 27.04
Mama chciała eksmitować Ogryzka. Wszystko dlatego, że zrzucił z parapetu flance Mamy Miziołka.
Poniedziałek 28.04
Kuczmierowski przyszedł do szkoły w nowej, skórzanej kurtce. Zamiast powiesić ją w szatni, na przerwach nosił ją na korytarzu.
Wtorek 29.04
Najmłodszej siostrze Miziołka rośnie ósmy ząb. Miziołek dba o jej edukację muzyczną. Zakłada jej słuchawki i puszcza rap.
Środa 30.04
Najmłodsza siostra Miziołka zjadła mu jego dzienniczek. Jego tata zaś, ma jakieś ważne papiery do pracy.
Czwartek 1.05
Miziołek otrzymuje miłosną kartkę pocztową. Sądzi jednak, że to Klakson robi sobie z niego żarty.
Piątek 2.05
Miziołek uważa, że pani od Geografii się na nim uwzięła. Mama Miziołka zapisała się na kurs medytacji transcendentalnej.
Sobota 3.05
Do mamy Miziołka przyszła Kornelia. Kobieta ta zajmuje się rozmowami z duchami i wróżbami.
Niedziela 4.05
Rodzina pojechała na działkę do cioci Ani. Droga nie przebiegała zbyt przyjemnie. Na obiad były pieczone kiełbaski, z czego bardzo cieszył się Miziołek.
Poniedziałek 5.05
Siostra Miziołka powiedziała w przedszkolu, że jej mama kopie tatę. W dodatku upchnęła buraczki do rajstop i kopnęła swojego kolegę.
Wtorek 6.05
Miziołek zrobił dobry interes. Zamienił trzy petardy na kauczukową piłę. Piłkę zamienił na imadełko, a imadełko na duży magnes. Mama Miziołka odpuściła z medytacją i postanowiła chodzić na siłownię.
Środa 7.05
Piroman, Fifa i Miziołek próbowali dojść do porozumienia w sprawie źródła dochodu. Miziołek proponował udzielanie płatnych lekcji ruszania uszami i zezowania rozbieżnego. Fifa stwierdził, że może zostać wróżką. Piroman uważał, że dobrym pomysłem będzie hodowla szczurów rasowych.
Czwartek 8.05
Fifa jest już przygotowany do bycia wróżką. Biznes startuje od przyszłego piątku.
Piątek 9.05
Piroman uruchomił biznes polegający na sprzedawaniu swojego wynalazku – pierdzika. Zebrał już zamówienia na 38 stuk.
Sobota 10.05
Miziołek był z dziadkiem w kinie. Dziadek stwierdził, że dziadkowie są po to, aby ich naciągać. Wręczył więc Miziołkowi pieniądze na dwa batony. Następnego dnia Miziołek ma odprowadzić swoje siostry do teatru na Calineczkę.
Niedziela 11.05
W kinie Kaszydło podłożyło pierdzika dziewczynce, która miała buty ładniejsze od niej. Za to, że poszedł z siostrami do kina, otrzymał od mamy recepturki, które będą mu potrzebne, aby razem z Piromanem tworzyć Pierdziki.
Poniedziałek 12.05
Miziołek zachorował. Cieszy się, bo w związku z tym nie będzie musiał iść do szkoły.
Wtorek 13.05
Miziołek musiał pomóc termometrowi, aby nadal pokazywał gorączkę. Natarł do takiej temperatury, że jego tata pobiegł po lekarza. Lekarz zalecił bańki i kleik.
Środa 14.05
Miziołek robi się coraz bardziej głodny. Z desperacji przeczytał wszystkie komiksy, a nawet zabrał się za lekturę szkolną.
Czwartek 15.05
Miziołek dostał informację o tym, że odbyły się eliminacje do mistrzostw jazdy na deskorolce.
Piątek 16.05
Miziołek zjadł dziś normalne śniadanie. Przez wielodniową głodówkę zmieścił się w swoje ulubione spodnie.
Sobota 17.05
Miziołek nie wie kogo zaprosić na swoje urodziny. Jego mama stwierdziła, że nie może być więcej jak sześciu gości.
Niedziela 18.05
Miziołek już wie kogo zaprosi na urodziny- Patrycję, Beatę, Piromana, Fifę i Klaksona z jego siostrą – Pućką.
Poniedziałek 19.05
Rodzice Miziołka pokłócili się o to, jest jadalna część selera.
Wtorek 20.05
Miziołek próbuje pogodzić rodziców.
Środa 21.05
Ogłoszono konkurs na Miss Szkoły. Kandydatka musi być ładna i inteligentna.
Czwartek 22.05
Pani Barszcz odesłała do domu trzy dziewczyny, które były ubrane niestosownie.
Piątek 23.05
Pućka wygrała wybory na Miss szkoły.
Sobota 24.05 – Niedziela 1.06
Odbyły się urodziny Miziołka. W poniedziałek dyrektor szkoły przyłapał Fifę, na podglądaniu dziewczyn w szatni. Tata Miziołka ma nową szefową. Jest to kobieta, która nie jest stara, ani brzydka. Z tego powodu Mama Miziołka chodzi zła. W sobotę tata Miziołka premię, przez co mama była jeszcze bardziej zazdrosna.
Poniedziałek 2.06 – Poniedziałek 9.06
We wtorek odbyły się zawody deskorolkowe, które wygrała Pućka. Tymczasem mama przeprowadza eksperyment na żywym ciele rodziny, bo przeczytała, że osoby jedzące mięso są bardziej agresywni. Siostra podkradła Miziołkowi szklaną kulkę.
Wtorek 10.06- Wtorek 17.06
Rodzice Fify kupili motor. Taki sam o jakim marzył tata Miziołka. Rodzice kłócą się, bo w opinii mamy tacie marzy się żona na dyrektorskim stanowisku, podczas gdy ona tyra w domu. Okazuje się, że Miziołkowi rośnie nadprogramowy ząb. Jest on z tego powodu bardzo dumny, ale jego rodzice nie podzielają tego entuzjazmu. Kiedy w poniedziałek wszystkie stopnie były już wystawione Pani Barszcz zabrała klasę do Łazienek.
Środa 18.06 – Środa 25.06
Kaszydło chce mieć aparat jak Miziołek, aby dokuczyć w przedszkolu Sebastiankowi. Miziołek oszczędza na wakacje. Próbuje przekonać też mamę, aby nie szła z nim na rozdanie cenzurek.
Czwartek 26.05
Jutro Miziołek wyjeżdża na kolonię.
MIZIOŁEK PISZE 11 LISTÓW Z WAKACJI
Piątek 29.08 – Niedziela 31.08
Fabisiakowie wrócili z Grecji z salmonellą. Tata czuje satysfakcję, bo przez całe wakacje mama robiła mu wyrzuty, że nie spędzają wakacji w ciepłych krajach.
Wrzesień
Miziołek wrócił do szkoły. Mają w klasie nowego ucznia. Jest czarny jak czereśnia i nazywa się Stanisław Łokietek. Jego mama jest lekarkę i pochodzi z Senegalu. Jego tata ma na imię Władysław. Siostra Miziołka zaczęła przeklinać. Z tego powodu mama próbuje się dodzwonić do psychologa, który radzi jej, aby ignorowała to. Okazuje się, że nauczyli ją tego koledzy z przedszkola. Zarazek wybrany na przewodniczącego samorządu rozpoczął zbieranie składek, spisywanie wszystkich, którzy nie mają kapci i wypisywaniem ostrzeżeń. Koledzy odwdzięczyli mu się na sprawdzianie z biologii, kiedy nikt mu nie podpowiadał. Mama Miziołka zaczęła pisanie książek.
Październik
Siostra Miziołka naskarżyła mamie, że ten zamiata śmieci pod łóżko. W domu rozpoczął się remont łazienki. Wkroczyła ekipa od kafelków. Siostra Miziołka nie chce chodzić do przedszkola. Wszystko dlatego, że na obiad był śledź w ciapce, a pani powiedziała, że jeśli ktoś nie zje, to pójdzie na rozmowę do pani dyrektor. Kaszydło nie lubi śledzia, więc żuło go i żuł, a następnie wypluło do domku dla lalek. Mama poprosiła panią, aby Kaszydło nie musiało jeść śledzia. Piroman uważa, że potrafi zdalnie hipnotyzować panią Barszcz. Przerwał lekcję matematyki. Kiedy pani otworzyła dziennik weszła woźna i poprosiła o opuszczenie klasy.
Listopad
Klakson chce mieć w domu zwierzę. Jednak jego rodzice mają bardzo surowe warunki, jakie musi spełniać zwierz. Wraz z Miziołkiem wymyślają, że dobrym wyborem byłby wąż. Dlatego właśnie poszli do sklepu zoologicznego i kupili pospolitego zaskrońca. Do domu Miziołka przyjechała rodzina z Włocławka. Ich syn- Damianek jest nadpobudliwy i bardzo wkurza wszystkich w domu. Nie pobyli jednak długo, bo tata Miziołka poszczypał Damianka za to, że wszedł do jego pokoju. Miziołek ma nową nauczycielkę polskiego. Będą przygotowywać inscenizację Calineczki.
Grudzień
Na mikołajki Miziołek dostał pierniki, marcepanową świnkę, krówki, mandarynki, sezamki, czekoladowego Mikołaja, bombową czapkę z napisem „Chicago Bulls” i rózgę. W tym roku na mikołajkach Miziołek będzie wręczał prezent Bubie. Tata Miziołka otrzymał awans. Z tego powodu mama zabrała go na zakupy. Ostatecznie tata będzie chodził do pracy w zielonym garniturze i krawatem w ananasy. W Wigilię w domu Miziołka panowała nerwowa atmosfera. Na szczęście, kiedy wzeszła pierwsza gwiazdka wszyscy się pojednali i zasiadli razem do stołu.
Styczeń
Rodzice wrócili do domu jeszcze przed północą. Wszystko dlatego, że tata poprosił aż trzy razy do tańca swoją szefową. Trzeciego stycznia odbyła się w szkole dyskoteka. Miziołek dowiaduje się, że Beata powiedziała swojej przyjaciółce, że jest przystojny. Miziołek poszedł z Beatą na lodowisko. Jego siostra stwierdziła, że jest on zakochany. Tata Miziołka wygrał ze swoim komputerem w szachy. Każe mówić do siebie „mistrzu”. Klakson twierdzi, że w nocy odwiedziło go UFO. Okazało się jednak, że wszystko to wymyślił, aby zwrócić na siebie uwagę Beaty
Luty
Kiedy po lekcjach zaczął padać śnieg koledzy ulepili pod oknem dyrektora bałwana, który okazał się do niego podobny.
MIZIOŁEK PISZE DWA LISTY Z FERII
Marzec
Mama Miziołka rozpoczęła odchudzanie. Do domu Miziołków miał przyjechać wujek Karol z Sydney. Miziołek miał ustalić jaka jest narodowa potrawa Australijczyków. Miziołek nic nie znalazł, ale Piroman twierdził, że królicze mięso i brokuły. W prezencie od wujka otrzymał bumerang. Kilka dni po odjeździe wujka Karola do domu przyszła wiadomość, że ma ich odwiedzić Stenia. Jednak żadna Stenia nie przyjechała.
KONIEC!

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.