Oto jest Kasia - Opracowanie

„Oto jest Kasia” – Mira Jaworczakowa – opracowanieKsiążka „Oto jest Kasia” opowiada o losach Kasi, która ma osiem lat. Ma starszego brata, ale to ona jest oczkiem w głowie rodziców. Całej jej życie zmienia się o 180 stopni, kiedy dowiaduje się, że będzie miała siostrzyczkę. Nieszczęśliwa z tego powodu dziewczynka zaczyna się źle zachowywać – jest niemiła dla mamy, taty, brata, koleżanek, a swojej młodszej siostry początkowo nienawidzi. Zachęcam do przeczytania tej lektury!1) Bohaterowie:- Kasia – główna bohaterka, 8 lat i chodzi do II klasy. Ma proste włosy, ciemne oczy i zadarty nos. Jest bardzo zarozumiała i arogancka. Patrzy na wszystkich z góry. Pragnie być w centrum uwagi oraz wzbudzać podziw.
– Jurek – starszy brat Kasi. Chodzi do V klasy, ma krótkie, jasne, kręcone włosy. Jego pasją jest majsterkowanie i gra w piłkę.
– Mama Marysia – dobra, troskliwa oraz opiekuńcza kobieta
– Tata Zygmunt – rozpieszcza Kasię, jest wobec niej bardzo uległy. Bardzo często wyjeżdża w podróże służbowe.
– Agnieszka – młodsza siostra Kasi, niemowlak.
– Ewa – koleżanka Kasi. Energiczna, pomocna oraz koleżeńska dziewczynka.
– Anatolka – nowa dziewczynka w klasie Kasi. Bawi się z Ewą oraz Madzią. Nie boi się apodyktycznej Kasi.2) MIEJSCE AKCJI Akcja powieści ma miejsce w bliżej nieokreślonym polskim mieście. Wspominana jest także Warszawa – wyjeżdża do niej ojciec Kasi.3) CZAS AKCJICzas również nie jest dokładnie określony, można jednak domyślać się, iż są to czasy współczesne autorce, czyli lata 60. i 70. dwudziestego wieku.4) PLAN WYDARZEŃ1.Przedstawienie głównej bohaterki.2. Okłamanie rodziców i kłótnia z bratem Jurkiem.3. Poznanie nowej dziewczyny w klasie – Anatolki.4. Wyjazd mamy do szpitala i powrót z nowym członkiem rodziny.5. Poznanie małej Agnieszki przez Kasię.6. Niezadowolenie głównej bohaterki z powodu siostry.7. Zmiana trybu życia rodziny.8. Złość Kasi.9. Otrzymanie pierwszej złej oceny.10. Niechęć do Anatolki.11. Kłamstwa Kasi.12. Agnieszka pod opieką Kasi.13. Ciężka choroba niemowlaka.14. Wyrzuty sumienia.15. Wyzdrowienie Agnieszki.16. Dobre zmiany.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: