Oto jest Kasia - Recenzja książki

Oto jest Kasia. – Mira Jaworczakowa – Recenzja książki

Książkę tą przeczytałam w klasie drugiej szkoły podstawowej. Zaczęłam czytać, ponieważ miałam ją jako lekturę zadaną przez moją wychowawczynię. Książka ta ma wiele lat, nawet mój tata czytał ją, gdy był małym chłopcem. Powiedział mi, że to była jego jedna z ulubionych książek. Przeczytałam ją w tydzień, bo była wciągająca i bardzo mi się podobała. To była moja pierwsza książka tej autorki. Czytałam ją w komputerze, ponieważ była już epidemia koronawirusa i nie mogłam jej wypożyczyć w bibliotece.
Głównym bohaterem tej opowieści była uparta dziewczynka o imieniu Kasia. Kasia miała 9 lat, oczy ciemne, buzię rumianą, włosy proste i brązowe, nosek troszkę zadarty. Wyobrażam ją sobie jako bardzo ładną, idealną dziewczynkę. Ale jestem ciekawa, czy była gruba czy chuda. Była wesoła i moim zdaniem trochę wredna i często kłamała. Bardzo lubiła się chwalić i wszystkim rozkazywać. Była również najlepszą uczennicą w klasie, chociaż to się później zmieniło. Kasia była także zazdrosna o swoją koleżankę Antolkę. Mieszkała z bratem Julkiem, z którym się często kłóciła i z rodzicami. Czuła się najważniejsza, dopóki nie przyszła na świat jej siostrzyczka Agnieszka. Kasi było trudno się pogodzić, że teraz mała Agnieszka jest w centrum uwagi. Było jej też trudno podzielić się z nią miłością i ją pokochać. Kasia przeżywała bardzo dużo zaskakujących i interesujących przygód. Niektóre przydarzały się w szkole, a niektóre w domu. Jej przygody były i śmieszne i straszne. Dzięki tym przygodom Kasia stawała się z dnia na dzień inna, i coraz lepiej rozumiała wszystkich wokoło siebie. Często postępowała bardzo spontanicznie i lekkomyślnie, dlatego każdy kolejny rozdział był ciekawszy od poprzedniego. Czasami było mi trudno oderwać oczy od książki i gdy na przykład miałam iść na obiad, to najpierw musiałam skończyć rozdział.
Była to jedna z moich ulubionych lektur. Bardzo polecam tę książkę szczególnie dziewczynkom, ale chłopcom także. Na pewno nie jest nudna, a zwariowane przygody zaskakują cały czas.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.