Oto jest Kasia - Problematyka

Książka pod tytułem „Oto jest Kasia’’ napisana przez Mirę Jaworczakową opowiada o pewnej drugoklasistce o imieniu Kasia. Mieszka w mieszkaniu z dwoma sypialniami, kuchnią i łazienką. Mieszka tam razem z mamą, tatą i starszym bratem Jurkiem.
Jurek był od niej starszy o trzy lata i chodził już do piątej klasy. Niestety Jurek dosyć często kłócił się z Kasią.
Po jakimś czasie okazało się, że Kasia i Jurek będą mieli młodsze rodzeństwo. Była nim dziewczynka o imieniu Agnieszka. Jurkowi od razu podobała się siostrzyczka, ale w Kasi Agnieszka wzbudziła wielką zazdrość. Dlatego że cała rodzina, bliższa i dalsza, przestała myśleć o Kasi na rzecz jej młodszej siostry.
Kasia była zazdrosna o jeszcze inną osobę. O Antolkę, nową dziewczynkę w jej klasie. Kasia nie była dla Antolki szczególnie miła. Zwłaszcza gdy zauważyła, że nowa dziewczynka gorzej się uczy. Jej najlepsze przyjaciółki Ewka i Magdzia przeszły na stronę Antolki i przestały ją lubić.
W końcu po jakimś czasie Kasia przekonała się do młodszej siostry i zaczęła ją kochać. Przestała w niej widzieć wroga.
Zrozumiała również że i Antolka nie powinna być jej konkurentką. Jej relacje z dziewczynką bardzo się polepszyły.
Książka opowiada o tym, że nie zawsze gdy coś nie idzie po naszej myśli musi być złe i że niektóre zmiany mogą wyjść nam na dobre. Bycie w centrum uwagi nie jest najważniejsze, trzeba dostrzec też inne osoby, które są wokoło i potrzebują pomocy i wsparcia. Niosąc pomoc może się to okazać bardzo fajnym sposobem na zaprzyjaźnienie się. Wygrywa miłość, pomoc i dobroć. Nie warto być w życiu zarozumiałym i skupiać tylko i wyłącznie na sobie uwagę. Książka przypomniała mi, by nie traktować innych z góry, dać każdemu szansę, by go lepiej poznać.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.