Oto jest Kasia - Streszczenie

Książka “Oto jest Kasia” autorki Miry Jaworczakowej opowiada o ośmioletniej dziewczynce, która miała na imię Kasia i chodziła do drugiej klasy.
Ma ona starszego brata Jurka, który lubił składać różne rzeczy np. statki z papieru. Dziewczynka jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli. Wolne chwile, przerwy w szkole spędza na grach, zabawach i rozmowach ze swoimi koleżankami. Zalety dziewczynki sprawiały, że była oczkiem w głowie rodziców i wybaczali jej różne kaprysy.
Kasia jako najmłodsza była rozpieszczana przez swoich rodziców i dziadka Hilarego. Rodzice dziewczynki to tata Zygmunt, który pracował w wydawnictwie jest bardzo zapracowany i często wyjeżdża z domu, ale bardzo kocha swoje dzieci i się o nie troszczy. Oraz mama Marysia, która jest bardzo opiekuńcza. Mama bardzo dbała o swoje dzieci, zwłaszcza troszczyła się o Kasię. Każdego dnia budziła dzieci do szkoły, pomagała się Kasi ubierać, robiła im śniadania. Niestety pewnego dnia było inaczej, mamy nie było z nimi. Tata powiedział tylko dzieciom, że mama wyjechała i wróci do nich za kilka dni, a wtedy będzie miała dla Kasi niespodziankę. Dziewczynka myślała, że dostanie super zabawkę, której będą zazdrościć jej koleżanki. Tego dnia, gdy mama wróciła do domu, w życiu Kasi pojawia się jej młodsza siostrzyczka Agnieszka, którą wszyscy się interesowali i poświęcali jej dużo czasu. Kasi nie spodobało się to i nie rozumiała, dlaczego tak jest. Dziewczynka była zawiedziona i nie wiedziała, po co jej nowa siostrzyczka i poprosiła mamę, by ją oddała.
Kasia zaczyna być niegrzeczna, źle się uczy w szkole – dostaje złe oceny, groziło jej nawet pozostanie na drugi rok w tej samej klasie, robi się niemiła dla koleżanek z klasy. Dodatkowo jej sytuację pogorszyło dołączenie do klasy nowej uczennicy – Anatolki, którą wszystkie dzieci od razu bardzo polubiły. Jej złe zachowanie widać też w domu. Kasia czuje się nieważna i niepotrzebna, zachowywała się źle, aby wymusić uwagę dorosłych. Pewnego dnia mama musiała wyjść na zebranie i Kasia została sama w domu z Agnieszką, ale dziewczynka nie chciała się opiekować siostrą tylko poszła bawić się swoimi zabawkami – lalkami, mała dziewczynka nie była pilnowana przewróciła się i zakrztusiła, dodatkowo w pokoju było otwarte okno i dziewczynka zmarzła. Przez to całe zdarzenie Agnieszka ciężko zachorowała. Okazało się, że młodsza siostra Kasi ma zapalenie płuc i musi dostać zastrzyki. Cała rodzina się tym bardzo martwiła. Od tego momentu Kasia zmieniła się, dziewczynka zaczęła się bawić ze swoją młodszą siostrzyczką, opowiadała o niej koleżankom z klasy. Pchała nawet wózek z dziewczynką podczas spaceru w drodze w odwiedziny do dziadka Hilarego. Kasia jest dumna z roli starszej siostry. Rodzice poprosili Jurka, by pomógł Kasi w lekcjach. Chłopiec nie chciał się zgodzić, jednak w końcu pomógł siostrze. Dzięki pomocy starszego brata Kasia zaczyna lepiej się uczyć i dostawać dobre oceny. Rodzice są z Kasi dumni i zadowoleni. Mi ta książka się bardzo spodobała i trochę nauczyła, bo sam mam dużo młodszą siostrę.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.