W 80 dni dookoła świata - Charakterystyka bohaterów

„W 80 dni dookoła świata” to niesamowita, fascynująca powieść napisana przez Juliusza Verna w XIX wieku. Jest on twórcą bardzo znanych dzieł takich jak „20000 mil podmorskiej żeglugi”, „Tajemnicza wyspa” lub „Podróż do wnętrza ziemi”. Mimo, iż nie dostał żadnej znaczącej nagrody to bez wątpienia jego umiejętności władania piórem były na wysokim poziomie.
„W 80 dni dookoła świata” możemy zaliczyć do literatury przygodowej i choć nie ma tam żadne magii ani nadprzyrodzonych zjawisk to powieść jest bardzo ciekawa podobnie jak jej postacie.
Fileas Fogg to główny bohater całej książki. Był on bardzo tajemniczym, pełnym sekretów, oryginalnym mężczyzną. Cenił sobie bardzo punktualność oraz dyscyplinę, ponieważ niegdyś zwolnił swojego służącego za brak punktualności. Jednak pan Fogg był ogromnym dżentelmenem zdolnym do pomocy, a nawet robił to bardzo często bez rozgłosu i zachowując anonimowość. Mężczyzna mało mówił i ogólnie mało się wypowiadał, a gadatliwość uważał za okropną wadę, która go irytowała. Ta jego tajemniczość sprawiała, że bardzo trudno było zorientować się co ów Fogg myśli lub czuję, bowiem rzadko kiedy, a nawet powiedziałbym, że cud musiał się wydarzyć, żeby mężczyzna pokazał swoje emocje. Ten niesamowity Brytyjczyk słynął ze swego ogromnego intelektu i zdolności przywódcy. Stworzył on zakład, iż uda mu się okrążyć całą kulę ziemską w zaledwie 80 dni, a wierzcie mi, iż w tamtych czasach był to gigantyczny wyczyn. W podróży pokazał swemu przyjacielowi oraz służącemu – Janowi Passepartout, iż umie odróżniać rzeczy ważne od mniej ważnych. Nawet w najniebezpieczniejszych sytuacjach zachowywał kamienną twarz.
Jan Passepartout był służącym pana Fogga, a w przyszłości jego wiernym przyjacielem i druhem. Cechowała go nadzwyczajna lojalność i gotowość do poświęceń. Posiadał on humor oraz miał ciepłą, a także wrażliwą duszę podziwiającą głębokie piękno krajobrazów.
Uważam, iż książka jest niesamowitą historią, autor pokazał nam, iż powinniśmy zawsze wierzyć w siebie, choćby inni w nas nie wierzyli.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.