W 80 dni dookoła świata - Najważniejsze informacje

„W 80 dni dookoła świata” to niesamowita, pełna uczuć książka napisana przez Julesa Verne w XIX wieku, a wydana 1872 roku. Mężczyzna był francuskim pisarzem i autorem takich dzieł jak „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”, „Podróż do wnętrza ziemi” lub „Tajemnicza wyspa”.
Choć twórca tej fascynującej powieści nie otrzymał żadnej światowej nagrody, to jego książki są po dziś dzień chętnie czytane oraz udowadniają nadzwyczajne umiejętności ich autora.
Głównym bohaterem utworu był Fileas Fogg. Mężczyzna był skryty i tajemniczy. Jego ogromną cechą mógłbym nazwać dyscypliną, bowiem nie tolerował spóźnień ani błędów dokonywanych przez jego służbę. Pan Fogg, mimo surowych zasad był eleganckim dżentelmenem, który bardzo często pomagał ludziom, lecz nie robił tego na pokaz, a w swoich interwencjach często zachowywał anonimowość. Pewnego razu, lekko podpuszczony, założył się, iż obejdzie dookoła całą kulę ziemską w zaledwie 80 dni. Jak na tamte czasy, takie rzeczy były wręcz uważane za niemożliwe. Wyruszył on wraz ze swym nowym lokajem – Janem Passepartontem. Oboje dzięki podróży zaprzyjaźnili się i powstała między nimi rzadka więź. Niestety w czasie wyprawy śledził ich zły detektyw Fix, który podejrzewał Fogga o napad na angielski bank.
Uważam, iż mimo, że książka ma ponad 150 lat jest naprawdę niesamowitą powieścią przygodową, która uświadamia nam bardzo ważne morały, takie jak wiara w siebie lub podążanie za marzeniami. Powieść przedstawia nam powolny, lecz warty tego, proces powstawania przyjaźni, między dwójką głównych bohaterów. Polecam tę książkę dosłownie każdemu, bowiem może ona pomóc wam zrozumieć dzisiejszy, jak i XIX-wieczny świat.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.