W 80 dni dookoła świata - Opracowanie

„W 80 dni dookoła świata” to fascynująca, pełna ambicji książka napisana przez Julesa Verne. Był on niesamowitym pisarzem o dosyć realistycznej wyobraźni, lecz nie gorszej. Jest twórcą takich dzieł jak „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”, „Podróż do wnętrza Ziemi” czy „Tajemnicza wyspa”. Choć nie zdobył żadnej ogromnie znaczącej nagrody, to jego umiejętności pisarskie z pewnością były na wysokim poziomie. Jego książki do dziś są z chęcią czytane przez czytelników różnych grup wiekowych, a nawet powstał film z dziś omawianej lektury, pod tym samym tytułem z genialną obsadą.
Powieść „W 80 dni dookoła świata”, pierwszy raz ujrzała światło dzienne w 1872 i została bardzo szybko doceniona przez krytyków za swój oryginalny klimat.
Głównym bohaterem książki był pewien mężczyzna, Fileas Fogg. Ten Brytyjczyk bardzo cenił sobie dyscyplinę, bowiem często irytował go brak punktualności oraz błędy popełniane przez służbę. Pan Fogg bardzo mało mówił, jak na tak ciekawego człowieka. Był tajemniczy, a gadulstwo uważał za dużą wadę. Jego twarz była kamienna, stąd też trudno było zrozumieć co mężczyzna myśli lub czuję. Nawet w sytuacjach bez wyjścia zachowywał zimną krew, co wzbudzało podziw wśród wielu ludzi. Pan Fogg wbrew pozorom był człowiekiem, który często pomagał, lecz nie robił tego z hałasem i uznaniem, a przeważnie anonimowo.
Pewnego razu założył się z innym dżentelmenem, iż obejdzie dookoła kulę ziemską, w zaledwie 80 dni. Uwierzcie mi, iż na tamte czasy, zrobienie czegoś takiego było gigantycznym wyczynem.
Fogg wyruszył w podróż ze swym nowym lokajem Janem Passepartontem. Dwójka mężczyzn szybko się zaprzyjaźniła i narodziła się między nimi bardzo rzadka więź. Razem napotykali różne przygody, pełne niebezpieczeństw oraz ciekawe osoby. Niestety ich szlakiem podążał detektyw Fix, podejrzewający Fogga o napad na bank angielski.
Książka pokazuję nam, iż przyjaźń może pojawić się znikąd i w każdym wieku. Uważam, iż ten utwór jest niesamowity, można z niego wyciągnąć wiele głębokich morałów, które pokazują nam wartościowe rzeczy.
Polecam ją każdemu, bowiem może odmienić wasz sposób patrzenia na świat.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.