Władca Pierścieni – Dwie Wieże - Bohaterowie

Frodo Baggins – hobbit, który mieszkał w Shire, jest krewnym Bilbo Bagginsa. Otrzymuje Pierścień, który zobowiązuje się zniszczyć w Szczelinie Zagłady w Mordorze. Po rozdzieleniu się członków Drużyny Pierścienia Frodo kontynuował podróż ze swoim przyjacielem Samem. Był niezwykle odważnym, wytrwałym i rozsądnym hobbitem. Chciał pomóc wyzwolić mieszkańców Śródziemia. Pod koniec książki został zaatakowany przez pająka Szelobę, w wyniku, czego stracił przytomność i porwali go orkowie.
Sam Gamgee – ogrodnik w Shire, hobbit, najlepszy przyjaciel Frodo, z którym kontynuuje podróż do Mordoru. Ratuje go od pająka Szeloby i śledzi jego porywaczy aż do Wieży Cirith Ungol. Jest niezwykle odważnym i oddanym towarzyszem, który gotowy jest na wszystko, aby pomóc przyjaciołom. Nie pozwoli, aby Frodo sam niósł tak olbrzymie brzemię na swoich barkach.
Gandalf Biały – powstał po śmierci Gandalfa Szarego, który zginął w trakcie walki z Balrogiem w kopalni Morii. Otrzymał od Galadrieli białe szaty. Nazwany jest również Mithrandir. W Rohanie uzdrowił króla Theodena i uwolnił go przed wpływem Grima Wężowego Języka. Sprowadził do Helmowego Jaru wojowników, którzy rozproszyli się po bitwie u Brodów na Isenie. Wykluczył Sarumana z Białej Rady.
Aragorn – potomek Isildura, ukochany córki Elronda – Arweny. Jest niezwykle odważny, szlachetny i wytrwały. Potrafi dowodzić licznymi oddziałami żołnierzy, co udowadnia w bitwie na Helmowym Jarze. W Aragornie zakochuje się księżniczka Eowina, lecz bez wzajemności.
Boromir – syn namiestnika Gondoru – Denethora, brat Faramira. Stracił życie w walce z orkami, którzy chcieli porwać Merry’ego i Pippina. Chciał odebrać pierścień Frodo, lecz zrozumiał, ze popełnił błąd i żałował tego. Jego ciało po śmierci zostało ułożone w łodzi i puszczone w dół Wielkiej Rzeki Anduiny.
Legolas – elf, doskonale posługujący się łukiem i strzałami. Przyjaźni się z małomównym krasnoludem Gimlim.
Gimli – krasnolud, posługujący się w bitwach toporem. Jest najlepszym przyjacielem Legolasa. Jest również bardzo małomówny i silny.
Merry – pełne imię Merry’ego to Meriodok Brandybuck. Jego kuzynem jest Pippin. Razem z kuzynem zostaje porwany przez orki, następnie ucieka i dociera do Lasu Fangorn, gdzie namawia enty do zemsty na Sarumanie. Pozostaje w Rohanie.
Pippin – pełne imię Pippina to Peregrin Tuk. Jego kuzynem jest Merry. Razem z Merrym zostaje porwany przez orki, lecz udaje mu się uciec. Z kuzynem namawia enty do zemsty na Sarumanie. Po znalezieniu palantiru wyruszył z Gandalfem do Gondoru.
Saruman – zdradziecki czarodziej, który chciał posiąść Jedyny Pierścień. Jego słudzy zaatakowali wojska Rohanu w bitwie na Helmowym Jarze. Saruman został pojmany przez enty, a jego orkowie wybici w Isengardzie. Kontaktował się z Sauronem poprzez palantir.
Sauron – najwierniejszy sługa złego Morgotha, po którego śmierci zajął miejsce w Mordorze. Chce odzyskać Jedyny Pierścień, którego był właścicielem, i który może go zniszczyć.
Gollum – dawniej był Hobbitem o imieniu Smeagol, jednak po znalezieniu pierścienia zmienił się. Przybrał nowy wygląd zewnętrzny, stał się zgarbionym stworem o siwawej skórze. Został opętany przez moc pierścienia, za którego może nawet zabić.
Theoden – siedemnasty król Rohanu, wuj Eowiny. Dowodził wojskami w zwycięskiej bitwie na Helmowym Jarze.
Faramir – młodszy brat Boromira, syn namiestnika Gondoru – Denethora. Faramir jest kapitanem Gondoru.
Grima Wężowy Język – sługa władcy Rohanu Theodena. Spowodowała u króla chorobę, przez którą nie traktował zagrożenia ze strony Sarumana poważnie.
Eowina – księżniczka Rohanu, jej wujem jest król Theoden. Zakochała się bez wzajemności w Aragornie.
Drzewiec – przywódca entów (stworzeń, przypominających drzewa, ale potrafiących walczyć, przemieszczać się i mówić). Zwołał naradę, podczas której poparto pomysł Merry’ego i Pippina i zaatakowano Sarumana w wieży Orthanku.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.