Brzydkie kaczątko - Bohaterowie

Bohaterowie w książce Christiana Andersena to: Brzydkie kaczątko, Stara, niedowidząca kobieta, kot niedowidzącej staruszki, domowe kury i kaczki, gospodyni wieśniak oraz dziewczynka.
Brzydkie kaczątko – był to malutki łabędź podrzucony do gniazda kaczki, która mieszkała na wiejskim podwórku. Ze względu na to, że małe kaczki są w kolorze żółtym, a małe łabędzie w kolorze szarym, był wyśmiewany za „paskudny” wygląd i nazwali go „brzydkim kaczątkiem”. Mały łabędź był bardzo miły i pragnął przyjaźni i zabawy, lecz nikogo to nie interesowało. Był bardzo samotny. Nie tylko wiejskie zwierzęta go wyśmiewały, ale również ludzie mieszkający tam. Krzywdy i smutku w końcu staję się kres. „Kaczątko” wreszcie urosło, ku zdziwieniu innych z paskudnego według nich odmieńca zrobił się przepiękny duży łabędź.
Starsza niedowidząca kobieta – jako jedna z nielicznych nie dostrzegała w kaczątku brzydkiego odmieńca, lecz normalne jak każde inne zwierzątko.
Gospodyni – kobieta bez serca, która wyrzuciła brzydkie kaczątko na śnieg w środku mroźnej zimy.
Wieśniak – człowiek o dobrym serduszku, który uratował brzydkie kaczątko.
Dziewczynka – karmiła ona zwierzęta w wiejskim gospodarstwie
Bajka pod tytułem „Brzydkie kaczątko” mówi o tym, że nikogo nie wolno oceniać po wyglądzie, ponieważ w każdym człowieku kryje się piękno, które dopiero po jakimś czasie wyjdzie na światło dzienne. Powinniśmy być tolerancyjni i nie oceniać książki po okładce, dlatego że nigdy nie wiemy, czy osoba nieatrakcyjna, która była przez nas bądź przez kogoś innego gnębiona nie będzie w przyszłości naukowcem, chemikiem, sławnym piosenkarzem bądź fizykiem, który wymyśli jakąś nową technologię, albo nawet prezydentem! Możliwości jest bardzo dużo. Niekoniecznie trzeba myśleć o tym, że ktoś może być sławny w przyszłości to nie będę mu dokuczać, nie to myślenie jest nieprawidłowe, ja sama znam taką osobę, która była wyśmiewana przez cała szkołę podstawową nikt nie brał go na poważnie, gdy ja zapragnęłam go poznać od środka okazało się, że to przewspaniała osoba ze złotym sercem i nigdy takiej nie spotkałam. Dlatego pamiętajcie, zanim zaczniecie kogoś oceniać po tym, jak wygląda, najpierw poznajcie go od środka.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: