Calineczka - Charakterystyka bohaterów

Calineczka jest to malutka dziewczynka, która urodziła się w magicznym ziarnku w pąku kwiaty. Była ona taka mała, że swoje łóżeczko, kołyskę miała w łupince po orzeszku.
Swoje imię otrzymała od kobiety, Calineczka, ponieważ była ona maleńka. Bohaterka jest blondynką, która nosi na sobie fioletowe buciki oraz fioletową sukienkę.
Kobieta była samotna oraz jej marzeniem było mieć malutkie dziecko. To u niej na początku Calineczka pomieszkiwała.
Stara czarownica jest to kobieta, która dała samotnej kobiecie ziarenko, z którego urodziło się maleńkie dziecko, a była to Calineczka.
Ropucha jest to żaba, która chciała dla swojego syna jak najlepiej. Porwała Calineczkę po to, aby bohaterka ożeniła się z jej synem. Wraz ze swoim synem mieszkała w mokradłach.
Chrząszcz był to owad, który tak samo jak syn ropuchy chciał poślubić Calineczkę. Jednak bohaterka nie spodobała się chrząszcza rodzinie.
Kret tak samo jak reszta bohaterów książki między innymi syn ropuchy i chrząszcz chciał poślubić Calineczkę. Był to bogaty, stary kret. Kret nie przejmował się tym, że u niego w domu jest zimno i ciemno.
Mysz polna to jest bardzo pracowita mysz, która przyciągnęła malutką Calineczkę do siebie na zimę.
Jaskółka jest to ptak, którego bohaterka książki uratowała od śmierci z głodu oraz zimna. Jaskółka widząc Calineczkę odwdzięczyła się bohaterce i razem z nią poleciała do ciepłych krajów.
Duszek elfów (książę) jest to książę, która poślubił Calineczkę. Mieszkał on na białym kwiecie.
Każdy z bohaterów był inny. Jednak Calineczka była wyjątkowa, ponieważ była mała i urodziła się w ziarnku.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.