Calineczka - Opracowanie

,, Calineczka ” jest książką Hansa Christiana Andersena. Hans Christian Andersen jest to pisarz najbardziej znany ze swojej twórczości baśnio-pisarskiej , prawdziwy klasyk literatury. Jest to autor , który od najmłodszych lat pisał baśnie.

Czytając tę książkę poczułem się jak bym tam był, zafascynowałem się nią. W książce jest także pouczenie, że należy pytać się o czyjeś słowo , a nie wybierać coś za niego/nią.

Książka ,, Calineczka ” opowiada o tym jak kiedyś pewna kobieta chciała bardzo mieć malutkie dziecko. Otrzymała ona tajemnicze i magiczne ziarenko od starej czarownicy. Po pewnym czasie zobaczyła, że w ziarnku pąku kwiatu jest strasznie malutka dziewczynka. Kobieta postanowiła nazwać ją Calineczka. Bohaterka lubiła się bawić, a spała w kołysce od łupiny orzecha, ponieważ była taka maleńka. Calineczka była piękną dziewczynką , która miała cudowną urodę przez co w nocy porwała ją ropucha do swojego błotnego domu, ponieważ chciała ,aby jej syn ożenił się z nią.

Jednak, gdy Calineczka zobaczyła ropuchy syna chciała z stamtąd jak najszybciej uciec. Dzięki dwóch rybek udało jej się uciec od ropuchy i jej syna. Po długiej podróży na listku porwał ją chrabąszcz. Malutka dziewczynka miała dużo przygód jednak na wolności długo nie była.

Mała Calineczka była przestraszona jednak rodzinie chrabąszcza się nie spodobała . Calutkie lato spędziła na łące.

Po pewnym czasie drogi znalazła schronienie u pewnej myszy polnej, która chciała ,aby Calineczka była z kretem. Calineczka była bardzo smutna , ponieważ nie była przyzwyczajona do życia w ciemnym pomieszczeniu, chciała aby wszystko było tak jak wcześniej. Pewnego dnia Calineczka pomogła jaskółce przez co
bohaterka razem z jaskółką poleciała na pole kwiatów. Tam spotkała duszka elfa , którego później poślubiła. Poprzez to duszek elf podarował jej skrzydełka i nowe imię.

Jest to książka, która myślę, że każdemu się spodoba.

Calineczkę spotkało wiele trudnych przygód jednak książka zakończyła się szczęśliwie dla Calineczki.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.