Charlie i fabryka czekolady - Charakterystyka bohaterów

„Charlie i fabryka czekolady” to niesamowita, fascynująca powieść napisana w XX wieku przez Roalda Dahla, a wydana 1964 w Wielkiej Brytanii. Autor tej bestselerowej książki jest również twórcą takich dzieł jak „Matylda”, „BFG” czy „Danny mistrz świata”.
Roald Dahl, dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom władania piórem oraz dzięki gigantycznej wyobraźni, jest twórcą szanowanym na całym świecie. Mimo iż nie otrzymał żadnej bardzo ważnej nagrody, to jego książki są chętnie czytane, nie tylko przez młodzież.
„Charlie i fabryka czekolady” jest powieścią fantastyczną z miłą dawką humoru. Widzimy w tym utworze wiele magicznych stworzeń oraz ogromny postęp technologiczny, reprezentowany przez tytułową fabrykę. Postacie, podobnie jak stworzony przez autora świat, są bardzo ciekawe oraz dobrze napisane.
Charlie Bucket to główny bohater tej historii. Pochodził z biednej rodziny. Mieszkał w Londynie wraz z rodzicami i dziadkami z obu stron.
Chłopak, podobnie jak każdy w jego wieku, uwielbiał czekoladę, niestety przez ubóstwo rodziców dostawał ją raz w roku – w swoje urodziny. Charlie, w przeciwieństwie do wielu rówieśników, był skromny oraz miły, a bieda nauczyła go dziękować za to, co ma. Kochał swoją rodzinę i stawiał ją zawsze na pierwszym miejscu, co widzimy w tym utworze.
Willy Wonka był założycielem fabryki czekolady. Znano go jako mistrza w swojej dziedzinie, a sukces produkowanych przez niego słodyczy, rozsławił jego biznes i przyniósł mu ogromną sławę. Mężczyzna na pierwszy rzut oka był dziwny oraz lekko szalony, lecz tak naprawdę tkwił w nim prawdziwy geniusz, w końcu jak inaczej mógłby stworzyć tak gigantyczną markę. Chodził dziwnie ubrany, co tylko potwierdzało teorie na temat jego szaleństwa. Zawsze chodził ubrany elegancko, ale jego strój był pełen nietypowych kolorów. Jego nietypowy styl dawał mu ogromną oryginalność.
Umpa-Lumpy to stworki pomagające twórcy fabryki w jego pracy. Willy Wonka sprowadził je w zastępstwie za robotników. Pochodziły z bardzo dalekiego kraju – Umpalandu i sięgały przeciętnemu człowiekowi do kolan.
Uważam, iż książka jest świetna i polecam ją każdemu fanowi literatury dziecięcej oraz fantastyki.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.