Charlie i fabryka czekolady - Problematyka

„Charlie i fabryka czekolady” to niesamowita, zapełniona pozytywnym tokiem myślenia oraz humorem powieść napisana przez wielkiego pisarza Roalda Dahla. Mężczyzna jest autorem takich fascynujących książek jak „BFG”, „Danny mistrz świta” lub bardzo popularna „Matylda”. Twórca omawianej dziś książki był laureatem wielu dużych nagród, co tylko udowadnia jego umiejętności władania piórem oraz nadzwyczajnej wyobraźni. Roalda natchnęła do napisania tej książki pewna sytuacja, bowiem autor tego utworu chciał wymyślić nowy smak, który zachwyci pewnego szefa ogromnej marki cukierniczej. Stąd wziął się pomysł na magiczną fabrykę oraz postać pana Wonki.
Utwór ma gatunek powieści fantastycznej z odrobiną miłego humoru.
Autor poruszył wiele istotnych problemów oraz przekazał nam bardzo ważne morały dotyczące dzisiejszego świata.
Przedstawił nam losy pewnej biednej rodziny żyjącej na skraju Londynu.
Głównym bohaterem tej powieści był chłopiec o imieniu Charlie. Należał on do ów rodziny i nie przeszkadzała mu bieda, a wręcz przeciwnie, nauczyła go wiary w siebie oraz miłości do bliźniego.
Wśród innych dzieci i swoich rówieśników odróżniała go gigantyczna, głęboka empatia. Chłopiec zawsze na pierwszym miejscu stawiał swoją rodzinę, co widzimy wielokrotnie w książce. Udowodnił nam, że w życiu najważniejsza jest miłość i bliskie osoby, a nie pieniądze, bo oni zostaną na zawsze, a papierek zniknie.
Roald Dahl w większości swoich książek i również w tej pokazał nam, że musimy wierzyć w marzenia i w siebie. Choćby inni przestali w nas wierzyć, to my nie możemy się poddawać nigdy.
Marzenia są czymś niezwykłym, czymś pełnym magii i siły. Są odwzorowaniem naszych pragnień i celów, do których dążymy. Ta kosmiczna moc jest ukryta głęboko w nas i czasem sami nie wiemy, że o czymś marzymy. Najważniejsze w tym wszystkim jest dążenie do ich spełnienia. Gdy te marzenia się spełnią, nasza satysfakcja będzie największa na świecie oraz będziemy czuć, że możemy wszystko!
Uważam, iż książka jest motywacyjną powieścią, która daje nam poczucie wewnętrznej siły. Pokazała nam wiele rzeczy, o jakich na przykład ja nie miałem pojęcia oraz umocniła mnie w empatii.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.