Charlie i fabryka czekolady - Czas i miejsce akcji

„Charlie i fabryka czekolady” to fascynująca, pełna pasji książka napisana w XX wieku przez wielkiego, brytyjskiego pisarza Roalda Dahla, a wydana 1964 roku w jego ojczyźnie. Autor tej niesamowitej powieści jest również twórcą takich dzieł jak „BFG”, „Danny mistrz świata” lub „Matylda”. Omawiana dziś książka doczekała się swej ekranizacji pod tym samym tytułem co książka i potwierdziło to tylko jej jakość. „Charlie i fabryka czekolady” jest powieścią fantastyczną z dawką humoru i bardzo ważnego morału dotyczącego dzieci i ich poglądów. Akcja dzieje się na przedmieściach Londynu i najprawdopodobniej rozgrywa się w zimę, ze względu na panujące warunki, czyli śnieg oraz mróz. W świecie bohaterów, o których czytamy, od rozpoczęcia do zakończenia książki minęło kilka tygodni.
Wszystko dzieje się prawdopodobnie w czasie pisania, a także życia autora, czyli około 1960 roku. Główny bohater jest osobą pochodzącą z biednej rodziny, co wcale nie czyni go gorszym od swoich rówieśników. Posiada on rzadką cechę wrodzonej empatii, a brak dużego majątku nauczył go dziękować i cieszyć się z małych rzeczy. Mieszkał wraz ze swoimi dziadkami i zawsze stawiał swą rodzinę na pierwszym miejscu. Właśnie to sprawiło, iż tak wiele osób polubiło tego bohatera. Przedstawił nam wszystkim co dla niego liczy się w życiu i uważam, że jest to po prostu piękne.
Według mnie książka jest niesamowita i daje nam świetny przekaz. Pokazuje również wiele prawd, zarówno życiowych, jak i moralnych. Polecam tą powieść każdemu niezależnie od kategorii wiekowej.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.