Morderstwo w Orient Expressie - Bohaterowie

Herkules Poirot: Detektyw prowadzący sprawę zabójstwa w pociągu. Ma belgijskie pochodzenie, lecz obecnie żyje i pracuje w Londynie jako prywatny detektyw. Jest dosyć niski, ma śmiesznie jajowatą głowę, a sam ma lekką obsesję na punkcie symetrii, jak i porządku. Gardzi tradycyjnymi sposobami prowadzenia śledztwa i swoje osobiste dedukcje opiera na psychologii. Jest bardzo bogaty, posiada bliskie kontakty z rodziną rządzącą.
Pan Bouc: Jest właścicielem spółki, do której należy pociąg, w którym odbywa się morderstwo. Jest on również przyjacielem Poirota oraz pomaga mu w rozwiązywaniu zagadki, a przynajmniej się stara.
Doktor Constantine: grecki doktor, który przyłączył się do pociągu podczas przejeżdżania przez Grecję. To on zbadał ciało ofiary i właśnie dzięki jego dedukcjom Poirot mógł kierować podejrzenia w dobrym kierunku. Był obecny przy przesłuchaniach innych pasażerów i dodawał swoje osobiste odczucia co do niektórych zeznań, czy tropów.
Pierre Michele: Konduktor pociągu. Był ojcem sprzątającej kobiety z domu Armstrongów, która popełniła samobójstwo pod presją podejrzeń o jej winę w porwaniu córki pary, u której pracowała. Wziął udział w konspiracji, mającej na celu samoistne wymierzenie na Cassetim wyroku, na który zasłużył – śmierć.
Pani Hubbar: Bardzo gadatliwa Amerykanka, wracająca od swojej córki do domu. Po zeznaniach okazała się babcią porwanego dziecka Armstrongów. Była komunikatywna, lecz byłą również lekko irytująca.
Hektor MacQueen: sekretarz Cassetiego, podawał, że nie zna jego prawdziwego nazwiska. Jego ojciec prowadził sądowe rozprawy dotyczące porwania małej córki Armstronga i sam postanowił wziąć udział w morderstwie.
Edward Masterman: lokaj i kamerdyner Ratcheta, podawał, że nie znał prawdziwego nazwiska swojego pracodawcy. Podczas wojny był szczerym współpracownikiem i przyjacielem pana Armstronga. Z tegoż to powodu pragnie zemsty za cierpienia swego przyjaciela.
Mary Debenham: Pracuje jako guwernantka. Jest brytyjskiego pochodzenia i jest dość młoda. Do pociągu wsiada w Belgradzie i jedzie pod pozorem wakacji w Anglii. Pracowała u Armstrongów jako prywatna sekretarka pani Armstrong oraz guwernantka zabitej przez Cassetiego dziewczynki.
Pułkownik Robert Arbuthnot: brytyjski żołnierz, wracający z misji w Indiach. Był on przyjacielem rodziny Armstrongów, a głównie pana Armstronga. Z chęci zemsty, podobnie jak pan Masterman, zdecydował się dołączyć do grupy mającej na celu zamordowanie mordercy.
Księżna Natalia Dragomiroff: Przyjaciółka rodziny Armstrongów. Okropnie brzydka, ale mimo wszystko budząca respekt oraz szacunek, a może nawet strach. Była bardzo inteligentna.
Hildegarda Shmit: pokojówka księżny Natalii Dragomiroff.
Hrabiostwo Andrenyi: Hrabina Andrenyi i Helena, jest w rzeczywistości siostrą małej dziewczynki Armstrongów. Była ona niestety zbyt słaba, by zabić człowieka, więc wyręczył ją jej mąż, węgierski hrabia.
Greata Ohlsson: szwedzka misjonarka, wracająca do swojego domu po wakacjach. Dawna pielęgniarka domu Armstrongów.
Antonio Foscarelli: dawny kierowca Armstrongów. Bardzo kochał małą dziewczynkę, a jej śmierć strasznie nim wstrząsnęła, więc bez trudu zgodził się wziąć udział w morderstwie mordercy.
Cyrus Hardman: detektyw z nowojorskiej agencji detektywistycznej.
Casseti: AKA Ratchet, dowodził grupą, która uprowadziła, a następnie zamordowała małą dziewczynkę Armstrong.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: