Opium w rosole - Bohaterowie

Aurelia Jedwabińska – Jedną z bohaterek pierwszoplanowych jest sześcioletnia Aurelia. Dziewczynka jest córką bogatych ludzi, którzy w ogóle się nią nie opiekują i nie zwracają na małą uwagi. Dziewczynce nie smakują obiady, które przygotowuje dla niej opiekunka, więc codziennie, przybierając inne nazwisko, odwiedza różne mieszkania w pobliżu prosząc o ,,obiadek” i pilnując się, by nie wydać swojej prawdziwej tożsamości.
Zaprzyjaźnia się z państwem Borejko, z rodziną Lewandowskich oraz z niejaką Kreską, która podoba jej się najbardziej. To dzięki tym wizytom wkrótce mama zrozumie, że powinna spędzać z córką więcej czasu.

Janina Krechowicz – wśród przyjaciół pod pseudonimem Kreska. Jest szczera, zabawna, prawdomówna i pochodzi z ubogiej rodziny. Mieszka razem z dziadkiem, który niegdyś uczył w tym samym liceum, do którego ona sama aktualnie uczęszcza.
Kresce źle idzie nauka i dostaje same gorsze oceny. Z pomocą w uzyskaniu lepszych zwykle pomaga jej przyjaciel, Maciek Ogorzałka, mieszkający niedaleko.

Maciej Ogorzałka – bliski przyjaciel Kreski. Rozgarnięty osiemnastolatek, lubujący się w romantycznych sytuacjach i sentymentalnych dziewczynach. Jest przystojny i miły.
Mieszka w zagraconym mieszkaniu wraz ze starszym bratem Piotrem, kawalerem.
Maciek wbrew pozorom nie zdaje sobie sprawy, że Kreska do niego wzdycha.

Ewa Jedwabińska – jest matką Aurelii i surową nauczycielką Kreski. Wszyscy uczniowie jej nie lubią, gdyż jest niemiła i nie otwiera przed uczniami serc.
Nie angażuje się w życie rodziny i sprawy szkolne, jej jedynym celem jest wzorowe życie bez żadnych pomyłek. Ewa nie ma pojęcia, że niestety popełnia ich całkiem sporo…

Jacek Lelujka – przyjaźni się z Kreską. Jest nieco gruby, ma niedźwiedziowate ciało i twarz pełną pryszczy. Bardzo się stara o względy Kreski, która niestety widzi w nim tylko przyjaciela.
Większość osób mówi mu po nazwisku. Lelujka również źle się uczy, dlatego on i Kreska pasują do siebie wprost idealnie, chociaż innego zdania jest Maciek Ogorzałka.

– Gabriela Borejko – bliska sąsiadka. Żywa i pełna entuzjazmu, potrafi sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Ma krótkie blond włosy i duże oczy. Jest rozwiedziona z niejakim Januszem, z którym miała córkę nazywaną przez wszystkich Pyzunia.
Gabriela jest jedną z czterech sióstr Borejko.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.