Opium w rosole - Charakterystyka bohaterów

„Opium w rosole” to niesamowita, wzruszająca powieść, napisana przez zdolną, polską pisarkę – Małgorzatę Musierowicz. Kobieta urodziła się zimą 1945 roku i przeżyła do dziś 75 cudownych lat. Odniosła ogromny sukces w karierze zawodowej. Autorka może pochwalić się udaną rodziną oraz wieloma pięknymi książkami, takimi jak „Kwiat kalafiora”, „Dziecko piątku” oraz „Kłamczucha”. Do tego jest ona twórczynią kilkunastotomowego cyklu pod tytułem „Jeżycjada”, który podbił serca wielu fanów tego typu powieści.
Książka ma gatunek fikcyjny i ukazuję wiele interesujących oraz niesamowitych bohaterów.
Aurelia Jedwabińska była jedną z głównych bohaterek. Sześciolatka pochodziła z bardzo bogatej rodziny, tak naprawdę miała wszystko o co tylko poprosiła, z wyjątkiem czasu jej rodziców. Szczególnie brakowało jej obecności mamy, zatraconej w swojej pracy. Dziewczynka posiadała piękne, czarne włosy, była dość ładna oraz chodziła w drogich, zagranicznych ubraniach. Podczas nieobecności rodziców, zostawała pod opieką niani, za którą nie przepadała, dlatego często chodziła po domach innych ludzi, na tak zwane „obiadki”, gdzie podawała się za kompletnie inną osobę, czyli dziecko o imieniu Genowefa. Aurelia była bardzo towarzyska oraz miła, szybko się zaprzyjaźniała i zdobywała ufność innych. Jeśli z kimś stworzyła relację, starała się najbardziej na świecie, by ta osoba była szczęśliwa.
Janina Krechowicz to nastoletnia dziewczyna, do której wszyscy wokół mówili Kreska, wnuczka profesora Dmuchawca, z którym mieszkała w Poznaniu. Dziewczyna była bardzo zakochana w Maćku Ogorzałce, na początku nie chciała ujawnić swych uczuć do niego, bowiem myślała, że nie zostaną odwzajemnione. Dziewczyna była miłą, zabawną i uczuciową osobą, szybko zaprzyjaźniła się z Aurelią, tworząc rzadką więź.
Maciek Ogorzałka był przystojnym chłopcem i obiektem westchnień Kreski, do tego cechowała go inteligencja i charyzma, często był uczuciowy w stosunku do osób, na których mu zależało. Na początku nie widział, żeby Janka darzyła go jakimś uczuciem, lecz gdy się zorientował, dawał z siebie wszystko, by być z nią w związku.
Według mnie książka jest niesamowita, zaoferowała mi wiele niezapomnianych uczuć. Utwór obudził we mnie ogrom empatii i zrozumienia. Polecam tę książkę każdemu fanowi tego typu powieści.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: