Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa - Charakterystyka bohaterów

Charakterystyka bohaterów książki „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”
„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” jest fantastyczną powieścią napisaną przez C.S. Lewisa w XX wieku. Ta świetna książka otworzyła cykl „Opowieści z Narnii…” i stworzyła rzeszę fanów, którzy po dziś dzień z chęcią sięgają po nią.
Widzimy w tej historii wiele niesamowitych postaci:
Piotr Pevensie jest najstarszy ze swojego rodzeństwa. Obiecał chronić ich i się nimi opiekować. Po przeniesieniu do Narnii wykazuje się umiejętnościami walecznymi i ogromną odpowiedzialnością. Jest wysoki oraz posiada gęste, blond włosy.
Zuzannę Pevensie możemy zobaczyć jako drugą najstarszą, zaraz po swoim bracie osobę. Jest pełna charyzmy oraz inteligencji, której używa zarówno na polu bitwy oraz w życiu codziennym. W pojedynku posługuję się łukiem, który opanowała do perfekcji.
Edmund Pevensie jest nam przedstawiony jako nieco złośliwy, lecz kochający brat. W magicznej krainie wybiera stronę Białej Czarownicy, która w pewnym momencie go zdradza pokazując swe prawdziwe, zepsute oblicze. Mimo tych wydarzeń przyznaje się do błędu.
Łucja Pevensie jest najmłodsza ze swojego czteroosobowego rodzeństwa. Widzimy ją jako troskliwą, a także towarzyską osobę, która nie boi się stawić złu. W razie niebezpieczeństwa walczy sztyletem, lecz robi to bardzo rzadko, ponieważ cechuję ją miłość do każdego stworzenia. Jako pierwsza znalazła przejście do Narnii i posiada ogromną wyobraźnię oraz empatię.
Aslana w tekście widzimy jako potężnego, magicznego lwa. Jest on synem władcy zza morza. To właśnie on wytworzył ruch oporu przeciw Białej Czarownicy, który poprowadziły dzieci. W książce jest nam przedstawiony jako ucieleśnienie dobra, istotę, która kocha najmniejsze żyjątko i jest dla niego gotów oddać życie.
Biała Czarownica, która tak naprawdę nazywa się Jadis to przeciwieństwo Aslana. Jest bezduszną czarownicą, pragnącą objąć na wieczność tron Narnii. W rzeczywistości pochodzi od olbrzymów i dżinów. W walce używa swej różdżki zdolnej zamienić każdą istotę w posąg.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.