Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa - Czas i miejsce akcji

Opowieści z Narnii to naprawdę ciekawa i dobra historia napisana przez C. S. Lewisa. Opowiada ona o historii czwórki rodzeństwa – Piotrze, Zuzannie, Edmundzie oraz Łucji. Początkowo miejscem akcji jest Londyn, lecz ze względu na wybuch wojny, dzieci zostały przetransportowane do małej wsi w środku Anglii. Zamieszkały one w dużym domu profesora Kirke i jego gospodyni – pani Mcready. Po pewnym czasie dzieci odkryły przejście do innego świata, prowadzące przez starą, drewnianą szafę w pustym pokoju. Tam oto zobaczyli kompletnie inną rzeczywistość, pełną magii i magicznych stworzeń, takich jak mówiące w języku ludzkim bobry, minotaury, centaury, fauny, a także feniksy. Początkowo akcja odbywała się w XX wieku, lecz po wejściu do Narnii, nagle przenieśli się do kompletnie innej czasoprzestrzeni. W tej magicznej krainie, technologia i nowoczesność była porównywalna do tej średniowiecznej, ponieważ w walce nadal posługiwano się broniami takimi jak miecz, łuk czy topór oraz istniały królestwa, a ludzie mieszkali w zamkach. Jednak istniała tam magia i potężne czary, na przykład zamiana w posąg lub wieczna, groźna zima. W lekturze można było natknąć się na wiele innych ciekawych postaci, takich jak Święty Mikołaj lub miły i dobroduszny faun Tumnus.
Zadaniem bohaterów było pokonanie armii złej, białej czarownicy i jej mrocznej armii. Dzięki pomocy potężnego lwa – Aslana, dzieci stworzyły ogromną brygadę, gotową stawić czoła wiedźmie.
Ciekawostką jest to, iż autor tej powieści był dobrym przyjacielem innego znanego na cały świecie pisarza – J. R. R. Tolkiena.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.