Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia - Bohaterowie

Frodo Baggins – hobbit, krewny Bilbo Bagginsa. Mieszka w Shire. Otrzymuje od Bilba Jedyny Pierścień Saurona. Wyrusza na wyprawę do Rivendell, a następnie do Mordoru. Wydawałoby się, że Hobbit nie mógłby zdobyć się na odwagę, aby podjąć się wykonania tak niebezpiecznej misji, jak pokonanie Saurona. Frodo jednak jest wytrwały w dążeniu do wyznaczonego celu, niezwykle dzielny i szlachetny. Nie zastanawia się nazbyt nad wędrówką do elfiej twierdzy. Na swoich barkach niesie niezwykle ciężkie brzemię.
Samwise Gamgee – ogrodnik, Hobbit, który podsłucha rozmowę Gandalfa z Frodo. Szybko został wtajemniczony w historie Jedynego Pierścienia i postanawia wyruszyć w przygodę razem z przyjacielem. W trakcie wędrówki niejednokrotnie udowodni swoje męstwo i oddanie przyjaciołom.
Gandalf Szary – niezwykle utalentowany i mądry czarodziej. Przyjaźni się z Bilbo, z którym niegdyś podróżował. Wtajemnicza Frodo w historię Pierścienia. Gandalf jest wyjątkowo szlachetną postacią, która potrafiłaby bez zastanowienia poświęcił własne życie dla przyjaciół. Dokonał tego, w trakcie walki z Balrogiem w kopalni Morii, gdzie wraz z potworem spadł w przepaść i zginał.
Aragorn – potomek Isildura. Nazywany jest również Obieżyświatem. Aragorn jest zakochany z wzajemnością w Arwenie, córce Elronda. Aragorn ma szlachetne serce i niebywałą odwagę. Jest przyjacielem Gandalfa. Co więcej, jest on doświadczonym wojownikiem i zdolnym mówcą.
Legolas – elf, najlepszy przyjaciel Gimliego. Elfy i krasnoludy nie przepadają za sobą, lecz Legolas i Gimli są niesamowitym wyjątkiem, często się przekomarzają, znają siebie nawzajem jak nikt inny. Legolas wspaniale posługuje się łukiem i strzałami.
Gimli – małomówny krasnolud, najlepszy przyjaciel Legolasa. Potrafi umiejętnie posługiwać się toporem.
Boromir – syn namiestnika Gondoru – Denethora, brat Faramira. Chciał odebrać Frodo Pierścień, aby ratować ojczyznę – Gondor. Jest silnym, odważnym i zdolnym wojownikiem. Żałuje tego co chciał zrobić.
Merry – pełne imię Merry’ego to Meriodok Brandybuck.Jego kuzynem jest Pippin. Hobbit, który wyruszył z Frodo do Rivendell. Pomógł również Frodo sprzedać dom w Bag End i zakupić nowy w Ustroni.
Pippin – pełne imię Pippina to Peregrin Tuk. Hobbit ten, wyruszył z Frodo do Rivendell. Jego kuzynem jest Merry. Jest nierozważny i początkowo nieco tchórzliwy. Zmienia się to w trakcie książki. W Starym Lesie został zaatakowany przez wierzbę, która chciała pochłonąć go, lecz został uratowany przez Toma Bombadila.
Grubas – pełne imię Grubasa to Fredegar Bolger. Jest to Hobbit, który początkowo wyruszył z Frodo do Rivendell, jednak szybko po pościgu czarnego jeźdźca rozdzielił się z przyjaciółmi i zawrócił, nie udając się dalej z młodym Bagginsem.
Tom Bombadil – ma żonę – Złotą Jagodę. Uratował czterech hobbitów w Starym Lesie i Wzgórzach Kurhanu. Ugościł ich również w swoim domu. Jest najbardziej tajemniczą postacią we „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, bardzo mało o nim wiemy.
Bilbo Baggins – Hobbit, który mieszkał w Shire, jest krewnym Frodo i najlepszym przyjacielem Gandalfa. W dniu swoich 111 urodzin przekazał Jedyny Pierścień, który prędzej zdobył w Górach Mglistych, Frodo.
Elrond – półelf, ojciec Arweny. Ugościł hobbitów, Aragorna w swoim domu w Rivendell. Wyleczył również Frodo Bagginsa zranionego przeklętym ostrzem. Zwołał Naradę, na której zadecydowano o dalszych losach Pierścienia oraz utworzono Drużynę Pierścienia.
Arwena – córka Elronda, elfka. Zakochana jest z wzajemnością w Aragornie. Arwena jest piękną, młodą kobietą, niezwykle odważną i nieustraszoną. Wyrzekła się swojej nieśmiertelności dla Aragorna.
Saruman – czarodziej, dawny przyjaciel Gandalfa. Stanął po stronie Saurona, działał również często na własną rękę. Uwięził Gandalfa w wieży Orthanku, chcąc odnaleźć lokalizację pierścienia. Był żądny władzy.
Sauron – sługa Morgotha, który po jego upadku zajął jego miejsce. Chce odzyskać Jedyny Pierścień, którego był pierwotnym właścicielem. Pragnie podporządkować sobie całe Śródziemie. Saurona można pokonać poprzez zniszczenie Pierścienia w Szczelinie Zagłady w Mordorze.
Gollum – dawniej był znany jako Hobbit imieniem Smeagol. Pewnego dnia odnalazł pierścień i został opętany przez jego moc. Zaczął traktować go jak swój jedyny skarb, za który potrafiłby zabić. Pierścień został mu odebrany przez Bilbo Bagginsa w Górach Mglistych.
Isildur – był królem Gondoru, który wziął udział w wielkiej bitwie przeciwko Sauronowi. Odebrał wrogowi pierścień, lecz pozostawił go dla siebie. Popadł w obłęd. Był jednym z Powierników Pierścienia.
Galadriela – elfka, żona Celeborna. Należy do plemienia Noldorów. W Lothlorien pokazała hobbitom swoje Zwierciadło, pokazujące to, co chce się zobaczyć.
Celeborn – elficki władca Lothlorien, mąż Galadrieli. Podarował Drużynie Pierścienia łodzie, aby mogli nimi dalej podróżować do Mordoru.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.