Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia - Czas i miejsce akcji

Czas i miejsce akcji pierwszego tomu trylogii „Władcy Pierścieni” Tolkiena – „Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia”
Czas akcji:
Akcja pierwszego tomu „Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia” rozgrywa się dokładnie 60 lat po tym, jak hobbit z Shire – Bilbo Baggins powrócił ze swojej wyprawy z Gandalfem z powieści Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Jego krewny Frodo Baggins zostaje głównym bohaterem „Władcy Pierścieni”. Fabuła rozpoczyna się w dniu sto jedenastych urodzin Bilba i trzydziestych czwartych Froda, czyli w roku 3001 TE. (Skrót TE oznacza Trzecią Erę – jest to system mierzenia czasu w uniwersum tolkienowskim. Jest jeszcze Druga Era i Pierwsza Era). Fabuła pierwszego tomu kończy się rozdzieleniem się Drużyny Pierścienia. Frodo i Sam uciekają łodzią i udają się do Mordoru. Aragorn, Gimli, Boromir, Legolas, Merry i Pippin pozostają w Wodogrzmotach Rauros.
Jako ciekawostka: Trzecia Era trwała w uniwersum tolkienowskim, w Śródziemiu od 1 TE do 3021 TE. Okres ten liczony jest od pierwszego pokonania Saurona przez Isildura oraz śmierci Elendila (był ojcem Isildura) i Gil-galada (był elfem, który był w posiadaniu jednego z pierścieni, przeznaczonych dla elfów – Pierścienia Powietrza) do zakończenia Wojny o Pierścień, a dokładnie odejścia Gandalfa, Bilbo, Frodo i wielu elfów na Najdalszy Zachód do Amanu, gdzie wszyscy mieli odpocząć i zaznać upragnionego spokoju, po ostatecznym pokonaniu Saurona.
Miejsce akcji:
Miejscem akcji jest wymyślona przez Tolkiena kraina zwana Śródziemiem, które zamieszkują różne istoty: elfy, krasnoludy, ludzie, hobbici, enty, orki, czarodzieje. Świat ten ma własną kulturę, religie, języki, geografię, historię, bogatą faunę i florę, tradycje, zwyczaje. Był tworzony m.in. na podstawie mitologii nordyckiej. Konkretne lokalizacje to: Wodogrzmoty Rauros, kopalnia starożytnego królestwa krasnoludów Morii, Shire, twierdza elfów Rivendell, Ustronie, wioska Bree, Lothlorien, gospoda „Pod Rozbrykanym Kucykiem”, Stary Las, Wzgórza Kurhanu, leśna chatka Toma Bombadila.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.