Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia - Charakterystyka bohaterów

Charakterystyka najważniejszych bohaterów:

Frodo Baggins – Jest niskim Hobbitem o brązowych włosach i niebieskich oczach. Ma nieco jaśniejsze włosy od innych hobbitów. Urodził się 24 września 2968 TE (Trzeciej Ery). Odszedł ze Śródziemia w kierunku Amanu 29 września 3021 TE. Dołączył do Drużyny Pierścienia i stał się Powiernikiem Pierścienia. Otrzymał do wykonania bardzo ważną misję – zniszczenie Jedynego Pierścienia, aby w ten sposób pokonać Saurona. Pierścień przez cały czas nosi na szyi. Początkowo wędruje tylko z najlepszymi przyjaciółmi: Samem, Merrym i Pippinem. Frodo był wrażliwy i współczujący, potrafił pokazać litość i miłosierdzie, udowodnił to obłaskawiając Golluma, chcącego odebrać mu pierścień. Był naiwny i ufny, uważał, ze Gollum naprawi swoje zachowanie i przestanie pragnąć mocy pierścienia. Od momenty posiadania pierścienia ogarnia go szaleństwo, pierścień próbuje nim manipulować. Frodo jest bardzo lubiany, ma wielu przyjaciół: np. Sama, Merry’ego, Pippina, Gandalfa, Bilbo, Aragorna.

Gandalf – Jest bardzo uzdolnionym i mądrym czarodziejem. Z pochodzenia jest Majarem, który został wysłany do Śródziemia, aby pokonać Saurona. Jest on niskim, siwowłosym starcem, którego broda sięgała aż poniżej pasa, a gęste brwi wystawały poza kapelusz. Gandalf ubrany jest duże, czarne buty, szare szaty i duży, niebieski kapelusz. Jest niezwykle mądrym, uczciwym i miłosiernym czarodziejem. Pokłada wielkie nadzieje w niepozornym Hobbicie Frodo. Widzi więcej niż inni mieszkańcy Śródziemia. Gandalf jest niezwykle przyjacielski i wrażliwy, ma wielu towarzyszy, którzy oddaliby za niego życie. Z kolei Gandalf sam również poświeciłby się za nich, co z resztą zrobił w kopalni Morii. Był członkiem Drużyny Pierścienia.

Aragorn – Większość ludzi zna go pod przezwiskiem Obieżyświat, ponieważ podróżował samotnie w skromnym odzieniu. Urodził się 1 marca 2931 TE. Jest synem Arathorna II i Gilraeny. Aragorn jest potomkiem Isildura. W jego żyłach płynie krew Majarów, elfów i ludzi. Aragorn jest silnym i postawnym mężczyzną o czarnych włosach i szarych oczach. Jest bardzo szlachetnym, odważnym wojownikiem o dobrym sercu. Zawsze przeciwstawia się niesprawiedliwości. Jest niezwykle łaskawy i mądry, pełen miłości i chęci naprawy tego co jest złe. Był członkiem Drużyny Pierścienia.

Legolas – Był elfem, syn króla Thranduila, władcy Mrocznej Puszczy i ksieciem Leśnego Królestwa. Legolas był mężczyzną o szczupłym ciele, blond długich włosach i szarych oczach. Posiadał niezwykłe umiejętności precyzyjnego strzelania z łuku, co czyniło go bardzo dobrym żołnierzem i wartościowym członkiem Drużyny Pierścienia. Miał dobry słuch i wzrok, co tylko doskonaliło jego umiejętności łucznicze. Pomimo stereotypowej niechęci elfów do krasnoludów Legolas bardzo zaprzyjaźnił się z małomównym Gimlim, z którym często przyjacielsko się przekomarzał.

Gimli – Był krasnoludem, pochodzącym z królewskiego rodu. Jest bardzo silnym i barczystym wojownikiem, niskiego wzrostu. Miał ciemne oczy i długa brodę. Doskonale posługiwał się toporem w trakcie walki. Był nieustraszony, wytrwały i odważny. Gimli raczej nie mówił za dużo, miarkował swoje słowa, był bardzo małomówny. Pomimo stereotypowej niechęci krasnoludów do elfów zaprzyjaźnił się z Legolasem. Był bardzo przyjacielski, lojalny. Można było na niego liczyć gdyż zawsze dotrzymywał danego słowa. Jest członkiem Drużyny Pierścienia.

Boromir – Jest synem namiestnika Gondoru, Denethora oraz starszym bratem Faramira. Jest członkiem Drużyny Pierścienia. Boromir jest silnym i postawnym mężczyzną o szlachetnych rysach twarzy. Ma długie, czarne włosy szare oczy. Z wyglądu przypominał ojca, lecz z charakteru już nie. Był zaślepiony swoimi celami np. uratowaniem Gondoru za wszelką cenę. Z powodu tego zapragnął odebrać Frodo pierścień, czym rozbił Drużynę Pierścienia. Lubił obmyślać strategie walki, lecz nie przepadał za księgami i nauka.

Samwise Gamgee – Jest ogrodnikiem, który podsłuchał rozmowę Gandalfa i Frodo w Shire. Jest niskim hobbitem o blond włosach i piwnych oczach. Jest członkiem Drużyny Pierścienia. Został siedmiokrotnie wybrany na burmistrza Michel Delwing. Sam jest oddanym przyjacielem, lojalnym i dobrodusznym. Nigdy nie zostawiłby Frodo z jego ciężkim brzemieniem samego sobie. Był szlachetną osobą o dobrym sercu. Kochał zwierzęta i przyrodę. Zawsze myślał logicznie i praktycznie.

Merry – Jego pełne imię to Meriadok Brandybuck. Jest hobbitem, mieszkającym w Shire. Jego kuzynem jest Pippin. Merry jest niskim mężczyzną o jasnych, niedługich włosach. Postanowił wyruszyć z Frodo do Rivendell, a następnie do Mordoru. Jest odważny i wytrwały. Ma szlachetne serce i silny charakter. Jest członkiem Drużyny Pierścienia.

Pippin – Jego pełne imię to Peregrin Tuk. Mieszka w Shire. Jest niskim hobbitem o złocistych włosach. Pippin jest odważnym młodym mężczyzną, który pomimo początkowych przeciwności losu i niebezpieczeństwa decyduje się kontynuować podróż z Frodo. Zostaje również członkiem Drużyny Pierścienia. Pippin bardzo lubił śpiew i tanie, kochał wszelką rozrywkę. Był bardzo wesołym, pozytywnie nastawionym do świata hobbitem. Okazał się mężnym, odważnym, przyjacielskim towarzyszem podróży. Niestety był również nierozważny przez co nie raz naraził swoich przyjaciół na kłopoty.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.