Harry Potter i Insygnia Śmierci - Charakterystyka bohaterów

Harry Potter
Harry był niesamowicie podobny do swoich rodziców: Jamesa i Lily Potterów. Czarne, zmierzwione włosy, odstające z tyłu głowy, odziedziczył po ojcu, zaś zielone oczy odziedziczył po matce. Nosił okulary, ponieważ miał wadę wzroku. Jego rodzice zostali zabici przez Lorda Voldemorta, kiedy był jeszcze niemowlęciem. Po tym wydarzeniu ma bliznę na czole w kształcie błyskawicy, jako symbol tego, że jako jedyny przeżył. W „Harry Potter i Insygnia Śmierci” ma 18 lat, jest już pełnoletni. Był bardzo odważny, zdobył się na wyruszenie w nieznane, w celu odnalezienia wszystkich horkruksów i zniszczenia ich, aby w ten sposób pokonać ostatecznie Voldemorta i uratować świat czarodziei i mugoli. Przyjaźnił się z Hermioną i Ronem, których uznawał za najlepszych przyjaciół. Czasami wydawał się arogancki, lecz cenił sobie odpowiedzialność i wierność. Nie poparł pomysłu Lupina, aby ten zostawił żonę i dziecko i wyruszył z nim w poszukiwaniu horkruksów. Harry potrafił być impulsywny i obsesyjny na niektóre tematy. Już w przed ostatnim tomie powieści obiecywał wyruszyć w poszukiwaniu fragmentów duszy Voldemorta, a w „Insygniach Śmierci” zrobił wszystko, aby je odnaleźć. Miał obsesję na punkcie Voldemorta. Mogło to w pewien sposób spowodować powrót Harry’ego do żywych po jego śmierci. Innym powodem mogła być chęć uratowania świata czarodziei i ludzi i zemszczenie się na Czarnym Panie, potrzeba dopełnienia przepowiedni. Był oddanym przyjacielem i niezwykle uzdolnionym czarodziejem. Harry poślubił Ginny Weasley i miał z nią dzieci.

Hermiona Granger
Hermiona pochodziła z rodziny nie-czarodziei. Była pierwszą osobą w rodzinie, która posługiwała się magią, dlatego też czułą potrzebę, aby być najlepszym uczniem w Hogwarcie. Miała gęste, bujne brązowe włosy. Była uzdolnionym czarodziejem. Była odważną, młodą kobietą, która niezwykle wydoroślała na kartach serii powieści. W ostatnim tomie jest zdecydowanie bardziej rozważna, przyjazna, zdeterminowana i nieustraszona. Miała 18 lat. Wyruszyła z Harrym w poszukiwaniu Insygni Śmierci, nie wiedząc nawet, jakie niebezpieczeństwo na nich czyha. Nie była egoistyczna, zwracała większą uwagę na innych ludzi. Byłaby gotowa poświecić swoje życie w imię przyjaciół. Była oddaną przyjaciółką, co nie raz nam udowodniła. Hermiona była bardzo mądra i przebiegła, chociaż w ostatnim tomie nie jako pierwsza domyśliła się, że ostatnim horkruksem jest sam Harry Potter. Po wielu latach wyszła za mąż za Rona, którego tak nie znosiła i któremu często dogryzała. Przeciwności się przyciągają. Potrafiła zachować zimną krew i odwagę, nawet w trudnych chwilach, na przykład w trakcie jej porwania przez Bellatrix Lestarnge.

Ron Weasley
Pochodził z biednej, wielodzietnej rodziny. Jego rodzicami był Arthur i Molly Weasley. Miał pięciu braci: Billa, Percy’ego, George’a, Freda i Charliego oraz młodszą siostrę Ginny. Odziedziczył typowy wygląd swoich rodziców. Miał rude włosy i liczne piegi na buzi. Był bardzo wysokim i chudym młodym, osiemnastoletnim mężczyzną. Kiedy się wstydził, czerwieniły mu się uszy. Początkowo Ron był bardzo porywczym i przewrażliwionym dzieciakiem. W ostatnim tomie zdecydowanie dorósł. Stał się bardziej zdecydowany i mniej nierozsądny. Przejął dowodzenie, kiedy Harry miał napad obsesji na punkcie Voldemorta i horkruksów. Ron był niezwykle odważny. Uratował Hermionę, która była torturowana przez Bellatrix. Musiał wówczas pokonać swój strach przed pająkami. Dla przyjaciół zrobiłby naprawdę wiele. Ron był najlepszym przyjacielem Harry’ego i Hermiony, z którą po kilku latach wziął ślub i miał dzieci.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.