Harry Potter i Książę Półkrwi - Charakterystyka bohaterów

Harry Potter
Harry jest młodym czarodziejem, synem Lily i Jamesa Potterów. Ma czarne, zmierzwione włosy, nieco bardziej niesforne z tyłu głosy i zielone oczy. Ma wadę wzroku, dlatego też nosi okulary. Jego rodzice zostali zabici przez Lorda Voldemorta, któremu jednak nie udało się skrzywdzić chłopca. Jako symbol tego spotkania Harry ma na czole bliznę w kształcie błyskawicy. Mieszka w domu wujostwa Dursleyów, którzy nie lubią magii i z jednej strony boją się Harry’ego, a z drugiej dręczą go. Harry jest bardzo mądrym czarodziejem, postępując zgodnie z zapiskami Księcia Półkrwi w podręczniku otrzymanym od profesora Slughorna wiele się nauczył, dzięki czemu później mógł szybko uratować Rona przed zatruciem. Młody Potter jest również bardzo przebiegły i sprytny, pod pelerynką niewidką chciał podsłuchać rozmowy Ślizgonów, aby dowiedzieć się, czy Draco jest śmierciożercą. Niestety został złapany na gorącym uczynku, lecz udało mi się dotrzeć do Hogwartu. Co więcej, w bardzo sprytny sposób zdobył od profesora Slughorna wspomnienie, w którym Tom Riddle pyta nauczyciela o horkruksy. Harry jest również bardzo odważny, ponieważ wyruszył z Dumbledorem do jaskini Riddle, aby zdobyć horkruks, który mógłby pokonać Voldemorta. Chłopiec był bardzo mocno związany z dyrektorem szkoły, zrozpaczony po śmierci Albusa i zadręczał się, twierdząc, że to jego wina.

Hermiona Granger
Hermiona jest młodą czarodziejką o bujnych, brązowych włosach, które rzadko związuje. Pochodzi z rodziny nie-czarodziei, czyli mugoli. Jest pierwszą osobą w rodzinie, która posługuje się magią, dlatego też chce, aby jej rodzice byli z niej dumni. Byłą bardzo inteligentna, odpowiedzialna i mądra. Zawsze jako pierwsza uczyła się wszystkich zaklęć i ważenia eliksirów. Hermiona jako pierwsza zaczęła rozmyślać nad tożsamością Księcia Półkrwi i jako pierwsza zaczęła przewidywać, kim może być. Była obecna na pogrzebie Dumbledore’a, chciała pocieszyć swojego przyjaciela Harry’ego, który był zrozpaczony, ale nie udało jej się. Kiedy Potter ogłosił kolegom, że postanawia wyruszyć w poszukiwanie horkruksów Hermiona od razu postanowiła towarzyszyć mu w niebezpiecznej przygodzie. Była nie tylko odważną młodą kobietą, ale również bezinteresowną, stawiającą dobro przyjaciół i innych bliskich ponad swoje życie. Chciała z Potterem uratować świat ludzi i czarodziejów przed Czarnym Panem.

Ron Weasley
Ron był młodym czarodziejem, bardzo wysokim o rudej czuprynie i licznych piegach na policzkach, czole, nosie i podbródku. Pochodził z wielodzietnej i biednej rodziny państwa Molly i Arthura Weasley. Miał pięciu braci: Billa, Percy’ego, Charliego, Freda i George’a oraz młodszą siostrę Ginny. Uważał się za najgorszego czarodzieja z rodzeństwa, dlatego też chciał to zmienić, ucząc się zaklęć i stając się coraz lepszy. Ron bardzo lubił słodycze. Ochoczo zjadł czekoladki, które Harry otrzymał od swojej wielbicielki. Z tego powodu młodzieniec zatruł się eliksirem miłości i został uratowany przez szybą decyzję Harry’ego o wepchnięciu mu do ust kamienia – Bezoaru. Ron był odważnym młodym mężczyzną, który bez zastanowienia postanowił podążać dalej za Harrym i pomóc mu w poszukiwaniu horkruksów. Był bardzo oddany, nie potrafiłby zostawić przyjaciela samego, aby ten samotnie zmierzył się z Voldemortem.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: