Harry Potter - Charakterystyka bohaterów

Głównym bohaterem powieści pt. ,,Harry Potter” jest właśnie Harry Potter.
Urodził się on 31 lipca i jest on synem Lily Evans i Jamesa Pottera. W 1981 w Halloween Lord Voldemort zabił jego ojca wraz z jego matką. Występuje on we wszystkich częściach ,,Harrego Pottera”. Dla mnie jest to bardzo fascynująca postać, która zmierza do swoich celów i się nie poddaje.

Drugą postacią jest Hermiona Granger, urodziła się 19 września 1979, jej ulubionym przedmiotem były zaklęcia z których zawsze była najlepsza. Jej rodzice są mugolami i pracują w zawodzie dentystycznym. Hermiona ma gęste, długie, brązowe i dość potargane włosy. Jest jedną z najważniejszych postaci w powieściach o Harrym Potterze.

Trzecią postacią jest Ron Weasley, urodził się 1 marca 1980. Jest on najlepszym przyjacielem Harrego Pottera, występował on tak jak Hermiona we wszystkich częściach powieści Harrego Pottera. Jego wygląd był typowy dla rodziny Weasleyów: rude włosy i piegowata cera, Był on wysoki, miał niebieskie oczy i długo nos. Miał on też liczne rodzeństwo. m.in. Freda i Georga czyli bliźniaków oraz siostrę Ginny.

Czwartą postacią jest Draco Malfoy, urodził się 5 czerwca 1980. Jego wielkim wrogiem jest Harry Potter. Występował również jak Hermiona i Ron we wszystkich częściach powieści Harrego Pottera. Jego ojciec był sługą Czarnego Pana czyli Lorda Voldemorta. Jego ojciec nazywał się Lucjusz Malfoy a matka Narcyza Malfoy. Jego ojciec kupił jego drużynie najnowsze miotły Nimbusy 2001. Zabił on najważniejszą osobę w Hogwarcie czyli Albusa Dumbledora.

Piątą postacią jest Albus Dumbledore, urodził się on w lato 1881. Jest najważniejszym dyrektorem Hogwartu, który bardzo wspierał Harrego Pottera. Zagrał on tak jak wszyscy w każdej części Harrego Pottera. Został on zabity przez Draco Malfoy’a.

Szóstą postacią jest Lord Voldemort, urodził się 31 grudnia 1926. Jest on najczarniejszą i najokrutniejszą postacią w powieściach o Harrym Potterze. Chciał on zabić Harrego Pottera, ponieważ bał się jego mocy że może go zabić. Zabił on jego rodziców i próbował zabić też Harrego lecz go nie zabił i zostawił na jego czole znamię w kształcie pioruna. Wykorzystał on Draco Malfoya do zabicia Albusa Dumbledora.

Siódmą postacią jest Rubeus Hagrid, urodził się 6 grudnia 1928. Hagrid jest gajowym i strażnikiem kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Prowadzi on również zajęcia z opieki nad magicznymi zwierzętami. Hagrid uwielbia zwierzęta i miał ich bardzo dużo. Został on pierwszym przyjacielem Harrego Pottera.

Ósmą postacia jest Minerwa McGonagall, urodziła się 4 października 1935. Uczy ona transmutacji. Jest ona opiekunką Gryffindoru do którego uczęszcza Harry Potter. Jest ona również członkinią Zakonu Feniksa. potrafi przemienić się w charakterystyczną kotkę z czarnymi obwódkami wokół oczu, które przypominają okulary, jakie nosi.

Dziewiątą postacią jest Severus Snape, urodził się 9 stycznia 1960. Jest on opiekunem domu Slytherin do którego uczęszcza Draco Malfoy. Gdy był dzieckiem mieszkał w mugolskim miasteczku na ulicy: Spinner’s End.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.