Władca Pierścieni – Powrót Króla - Bohaterowie

Frodo Baggins – hobbit, który mieszkał w Shire. Otrzymał od swojego krewnego Bilba Pierścień, który niegdyś należał do Saurona. Został uratowany z wieży Cirith Ungol przez swojego przyjaciela Sama. Frodo nie potrafił pozbyć się pierścienia i wrzucić go do ognia, z którego powstał. Gollum odgryzł mu, więc palce i przypadkowo spadł do Przepaści Zagłady, niszcząc magiczny przedmiot. W Shire pomógł wzniecić bunt hobbitów przeciwko Sharkey’owi. Wiele lat później odszedł razem z Gandalfem, Biblio i wieloma elfami na Najdalszy Zachód.
Sam Gamgee – ogrodnik w Shire, hobbit, przyjaciel Frodo. Wniósł młodego Bagginsa na szczyt Góry Przeznaczenia, aby tam jego przyjaciel mógł zniszczyć pierścień. Pomógł wszcząć bunt mieszkańców po powrocie do Shire.
Gandalf Biały – niezwykle utalentowany i mądry czarodziej, który powstał po śmierci Gandalfa Szarego, który walczył z potworem Balrogiem w kopalni Morii, lecz spadł w przepaść. Ostatecznie w towarzystwie Frodo i Bilba odszedł na zawsze na Najdalszy Zachód.
Aragorn – potomek Isildura. Nazywany często Obieżyświatem. Dowodził armią w walce z Sauronem. Po pokonaniu Władcy Ciemności został koronowany na króla Gondoru. Poślubił ukochaną Arwenę.
Arwena – córka Elronda, ukochana Aragorna. Poślibiła go po pokonaniu Saurona. Dla Aragorna wyrzekła się swojej nieśmiertelności.
Legolas – elf, doskonale posługujący się łukiem. Jest najlepszym przyjacielem małomównego Gimliego. Jest gibki, szybki i zwinny.
Gimli – małomówny krasnolud, który w bitwach posługuje się toporem. Jest najlepszym przyjacielem Legolasa. Często się z nim przekomarza.
Merry – pełne imię Merry’ego to Meriodok Brandybuck. Jego kuzynem jest Pippin. Wraz z Eowina przebraną w męski strój wyruszył do Gondoru. Tam w bitwie pokonał z księżniczką Rohanu Czarnoksiężnika z Angmaru. Po potyczce został wyleczony przez Aragorna. W Shire pomógł wzniecić bunt hobbitów przeciwko Sharkey’owi.
Pippin – pełne imię Pippina to Peregrin Tuk. Jego kuzynem jest Merry. Wyruszył z Gandalfem do Gondoru, gdzie zachwycony Denethorem zapragnął zostać jego rycerzem. Został mianowany na Strażnikiem Wieży. Był niezwykle wytrwały i odważny. W Shire pomógł wzniecić bunt hobbitów przeciwko Sharkey’owi.
Eowina – księżniczka Rohanu, jej wujem jest król Theoden. Pod imieniem Dernhelm i w męskim odzieniu wzięła udział w bitwie o Minas Tirith. Razem z Merrym pokonała Czarnoksiężnika z Angmanu. Poślubiła Faramira, młodszego brata Boromira.
Denethor – namiestnik Gondoru, ma dwóch synów: Boromira i Faramira. W bitwie o Minas Tirith wpadł w szał i chciał spalić żywcem i siebie i syna Faramira. Ostatecznie podpalił się, gdyż nie uznawał Aragorna za dobrego kandydata na przyszłego króla Gondoru.
Faramir – młodszy brat Boromira, syn namiestnika Gondoru – Denethora. Jest kapitanem Gondoru. Zakochuje się z wzajemnością w Eowinie, a niedługo później żeni się z nią.
Saruman – zdradziecki czarodziej, który po pokonaniu w Isengardzie udaje się do Shire, gdzie pod imieniem Sharkey terroryzuje hobbitów. Po powrocie Froda i jego przyjaciół mieszkańcy Shire buntują się i obalają go. Po śmierci ciało Sarumana szybko się rozkłada a jego dusza ucieka na wschód.
Sauron – wysłał swoje wojska do Czarnej Bramy, aby pokonały armię Aragorna. Jego orkowie porwali Frodo i zażądali za niego wycofania wojsk. Ostatecznie został pokonany poprzez zniszczenie Jedynego pierścienia. Zamienił się w cień, chcąc pożreć wojska, lecz porwał go wiatr.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.