Władca Pierścieni – Powrót Króla - Czas i miejsce akcji

Czas i miejsce akcji trzeciego, ostatniego tomu trylogii „Władcy Pierścieni” Tolkiena – „Władca Pierścieni. Powrót Króla”

Czas akcji „Władca Pierścieni. Powrót Króla”:
Akcja „Władcy Pierścieni. Powrót Króla” rozpoczyna się dotarciem Gandalfa i Pippina do Gondoru oraz odzyskaniem przytomności przez Sama, który udaje się do Wieży Cirith Ungo, aby uratować porwanego przez orki Frodo Bagginsa. Kończy się wrzuceniem Jedynego Pierścienia do Szczeliny Zagłady (a dokładniej przypadkowym wpadnięciem Golluma, który odgryzł palec Frodo i z pierścieniem spadł w przepaść) oraz udaniem się Gandalfa, Frodo i Bilba wraz z wieloma elfami w stronę Najdalszego Zachodu aż do Amanu. Odbyło się to w 3021 TE (czyli Trzeciej Erze – jest to sposób określania czasu w Śródziemiu. Trzecia Era trwa od 1 TE do 3021 TE. W Uniwersum Tolkiena wydarzenia zawarte na kartach jego innych książek odbywały się również w Drugiej i Pierwszej Erze. „Władca Pierścieni. Powrót Króla” odgrywał się tylko i wyłącznie w Trzeciej Erze).
Trzecia Era trwała od śmierci Elendila (ojca Isildura) i Gil-galada (który posiadał pierścień elfów – Pierścień Powietrza) oraz pokonania Saurona przez księcia Isildura aż do 3021 TE, w którym pokonano ostatecznie Saurona, zakończono Wojnę o Pierścień, a także Frodo z Bilbo, Gandelfem i wieloma elfami udał się do Amanu, na Najdalszy Zachód.

Miejsce akcji „Władca Pierścieni. Powrót Króla”:
Akcja toczy się na terenach wykreowanej, wymyślonej krainy Tolkiena – Sródziemiu. Pisarz wymyślił nowe religie, mitologie, wierzenia, języki, rasy, bogatą faunę i florę, historię, potyczki batalistyczne, geografię świata. W krainie tej żyją elfy, ludzie, krasnoludy, hobbici, czarodzieje, orki i pradawne istoty. Pisarz bazował na mitologii nordyckiej, z której czerpał pełnymi garściami. Konkretne lokalizacje to m.in.: Gondor, Minis Tirith – stolica Gondoru, Mordor, Szczelina Zagłady, Mordor, Czarna Brama, Wieża Cirith Ungol, Shire, Hobbiton, Szara Przystań, Edoras – stolica Rohanu, Ścieżki Umarłych, Góra Przeznaczenia.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.