Harry Potter i więzień Azkabanu - Charakterystyka bohaterów

Harry Potter
Harry Potter miał około 13 lat, w chwili, gdy poznał swojego ojca chrzestnego. Był synem Lily i Jamesa Potterów. Jego rodzice zostali uśmierceni z ręki Voldemorta, kiedy Harry był jeszcze niemowlęciem. Na czole chłopca pozostała blizna w kształcie błyskawicy jako symbol tego spotkania i przeżycia tak bliskiego kontaktu z Czarnym Panem. Harry ma czarne, zmierzwione włosy, które są często niesforne i zielone oczy. Nosił również okulary, ponieważ miał wadę wzroku. Mieszkał w domu wujostwa Dursleyów, którzy nie przepadali za siostrzeńcem. Harry był bardzo przebiegłym chłopcem, który podrobił zezwolenie wyjścia do Hogsmeade, aby spotkać się tam z przyjaciółmi. Kiedy uciekł z domu, po tym jak w złości nadmuchał ciocię Petunię, trafi na autobus dla czarodziei, w którym ukrył się pod tożsamością jego przyjaciela Neville’a Longbottoma. Potter bardzo lubił Hagrida oraz jego magiczne zwierzęta. Był bardzo smutny, kiedy dowiedział się, że Hipogryf Hardodziób zostanie zgładzony za zaatakowanie Draco. W celu uratowania zwierzęcia oraz swojego ojca chrzestnego Syriusza Blacka razem z Hermioną przeniósł się w czasie, co wskazuje na wielkie męstwo, miłosierność i odwagę chłopca. Harry jest bardzo utalentowanym czarodziejem, szybko nauczył się zaklęcia „Patronus”, dzięki któremu uratował przed dementorami Syriusza. Patronus Harry’ego przybrał postać białego jelenia.

Ron Weasley
Ron był bardzo wysoki jak na swój wiek. Był podobny do swoich rodziców i braci. Miał rude włosy i liczne piegi na twarzyczce. Uważał, że jest najgorszym czarodziejem w rodzinie, dlatego chciał to zmienić, ucząc się jak najsilniejszych czarów. Ron pochodził z biednej i wielodzietnej rodziny; miał pięciu braci: Charliego, Billa, George’a, Freda i Percy’ego oraz młodszą siostrę Ginny. Jego rodzicami są Arthur i Molly Weasley. Ron otrzymał od nich małego szczura Parszywka, którym wiernie się opiekował. Kiedy zwierzątko zniknęło obawiał się, że zostało zjedzone przez kota. Był oburzony, że Hermiona nie chciała pomóc mu w poszukiwaniach szczurka. Młody Weasley był bardzo odważny i wrażliwy, bez zastanowienia cofnął się w czasie z Harrym, aby pomóc mu uratować jego ojca chrzestnego Syriusza Blacka oraz Hardodzioba Hagrida. Ron nie był tak dobrym czarodziejem jak Harry, nie potrafił wyczarować „Patronusa”, który miałby uratować Syriusza przed dementorami.

Hermiona Granger
Hermiona jest młodą czarodziejką o bujnych, gęstych, brązowych włosach, która pochodzi z rodziny mugoli, oznacza to, że jest pierwszą osobą w rodzinie, która posługuje się magią. Z tego powodu wyzywana jest często wyzywana jest przez Draco brzydkim określeniem „mugolak”. Hermiona jest bardzo ambitną dziewczynką, mądrą i niezwykle inteligentną, szybko pojmuje wiedzę i nowe zaklęcia. Pragnie przynieść chlubę swojej rodzinie. Hermiona wierzy niezwykle w sprawiedliwość, dlatego też rozpacza nad losem Hardodzioba, który został sprowokowany do zaatakowania Draco Malfoya. Jest bardzo odważna, ponieważ postanawia cofnąć się w czasie w nieznane, aby w ten sposób uratować z przyjaciółmi Syriusza Blacka oraz Hipogryfa Hardodzioba. Mimo swoich zdecydowanie wyróżniających się ogromnych umiejętnościach magicznych, nie potrafiła przywołać „Patronusa”.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: