Harry Potter i Zakon Feniksa - Bohaterowie

„Harry Potter i Zakon Feniksa” najważniejsi bohaterowie:

Harry Potter – jest młodym czarodziejem, którego rodzice zostali zamordowani przez Lorda Voldemorta, czyhającego teraz na życie chłopca. Miał czarne, zmierzwione słowy, bardziej niesforne z tyłu głowy oraz zielone oczy. Bardzo przypominał rodziców. Harry doświadczał wielu wizji, w których widzi poczynania Czarnego Pana, w tym torturowanie Syriusza Blacka, morderstwo śmierciożercy i ukoszenie Pana Weasley przez węża. Kiedy dowiedział się, że jego ojciec chrzestny jest w niebezpieczeństwie od razu ruszył do Departamentu Tajemnic, aby uratować jego życie. Niestety nie udaje mu się to, przez co wini samego siebie za śmierć Syriusza. Niszczy również kulkę z przepowiednią, która później wyjawia mu Dumbledore. Okazuje się, że Harry jest jedyną osobą, która może pokonać Voldemorta. Harry związał się z Cho, lecz zerwał z nią, aby nie narażać jej na niebezpieczeństwo.

Hermiona Granger – młoda czarodziejka, pochodząca z rodziny nie-czarodziei. Miała bujne, brązowe włosy. Była niezwykle zdolną i utalentowaną czarodziejką. Była również mądra, ambitna i inteligentna. Wyruszyła z Harrym do Departamentu Tajemnic, aby uwolnić Syriusza Blacka. Jednak na miejscu została zaatakowana i na chwilę straciła przytomność. Skontaktowała się z dziennikarką Ritą Skeeter, aby Harry mógł odbyć z nią wywiad i poinformować ludzi o powrocie Voldemorta. Była prefektem Gryffindoru.

Ron Weasley – młody czarodziej, który pochodził z biednej wielodzietnej rodziny. Jego rodzicami byli Molly i Arthur Weasey. Miał pięciu braci: Billa, Percy’ego, Freda, George’a i Charliego oraz młodszą siostrę Ginny. Ron miał rude włosy i liczne piegi na twarzy, co było bardzo charakterystyczne dla rodziny Weasleyów. Był prefektem Gryffindoru. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a.

Dolores Umbridge – uczestniczyła w przesłuchaniu Harry’ego w Departamencie Magii. Zaczęła uczyć jako nauczycielka obrony przed czarna magią, a następnie została Wielkim Inkwizytorem. Wprowadzała różne dekrety edukacyjne i zakazy. Nie wierzyła w powrót Lorda Voldemorta. Chciała sprawić, aby Harry i Dumbledore nie wygadywali głupot o przybyciu Czarnego Pana, w którego Umbidge nie wierzyła. Ostatecznie przejęła władzę nad Hogwartem. Karała cieleśnie Harry’ego za różne występki, np. kazała mu pisać piórem po kartce własną krwią, z rany powstającej na jego dłoni. Ostatecznie straciła posadę dyrektorki Hogwartu.

Severus Snape – nauczyciel w Hogwarcie. Był przyjacielem dyrektora Dumbledore’a. Uczył Harry’ego oklumencji.

Hagrid – półolbrzym, gajowy w Hogwarcie. Uczył młodych czarodziei o magicznych stworzeniach. Miał brata Graupa, którego przedstawił Harry’emu, Ronowi i Hermionie. Dolores Umbridge chciała, aby Hagrid został zabrany przez dementorów, lecz półolbrzym uciekł. Przez pewien czas nie był obecny w Hogwarcie, ponieważ otrzymał od Dumbledore’a zadanie u górskich olbrzymów.

Bellatriks Lestarange – zła czarownica, zwolenniczka Voldemorta. Jej ród był spokrewniony z rodem Blacków. Zabiła ojca chrzestnego Harry’ego – Syriusza Blacka.

Inni ważni bohaterowie: centaur Firenzo, Nimfadora Tonks, Syriusz Black, Rita Skeeter, Zgredek, Graup, Cho.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: