Harry Potter i Zakon Feniksa - Rozprawka

„Harry Potter i Zakon Feniksa” rozprawa
Temat: Harry Potter powinien być dla nas wzorem do naśladowania

Harry Potter jest młodym czarodziejem, który urodził się w 1980 roku i w tym samym roku stracił rodziców z rąk Lorda Voldemorta, czyhającego na jego życie. Chłopiec rozpoczął swoja naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa – Hogwarcie, gdzie wiele się nauczył i przeżył przeróżne przygody. Harry Potter jest bohaterem piątek części najpopularniejszej serii książek J. K. Rowling to znaczy książki pt. „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Po raz pierwszy utwór ten został wydany w Wielkiej Brytanii i 2003 roku. Opowiada on o historii młodego czarodzieja, który znajduje się w niebezpieczeństwie i potrzebuje pomocy przyjaciół, aby przetrwać spotkanie z Voldemortem i jego śmierciożercami. Uważam, że jest on niezwykle pozytywną i dobrą osobą, która powinna być dla nas wzorem do naśladowania. Moją tezę poprę następującymi argumentami.
Harry odznacza się wrażliwością, chęcią niesienia pomocy oraz niezwykłym oddaniem. Najcenniejszym darem i zarówno siłą młodego Pottera była miłość, którą odczuwał pomimo nieszczęśliwego dzieciństwa i straty obojga rodziców. To była moc, której nie miał nawet sam Czarny Pan. Kiedy Harry dowiedział się z wizji, że Voldemort torturuje jego ojca chrzestnego Syriusza Blacka, młody Potter od razu bez żadnego zastanowienia wyruszył do Departamentu Tajemnic, aby tam uratować swojego ostatniego, nie licząc państwa Dursleyów i Dudleya,członka rodziny. Nie zważał na to, że może to być pułapka, aby złapać go i oddać w ręce Czarnego Pana. Razem z przyjaciółmi wyruszył w nieznane, aby uratować najbliższą sobie osobę. Harry odznaczał się brakiem egoizmu, niezwykłą empatią, bezinteresownością i wrażliwością. Był przepełniony miłością, która była jego najsilniejszą bronią i dodawała mu sił, aby sprostać wszystkim wyzwaniom.
Harry Potter był odważną osobą, bezinteresowną o ogromnej charyzmie. Niczego się nie bał, nawet czarodziejów, którzy zagrażali jego życiu. Wszystko zrobiłby, aby uchronić swoich najbliższych. Kiedy Bellatriks Lestrange zabiła ojca chrzestnego młodego Pottera – Syriusza Blacka młodzieniec ruszył w pogoń za zwolenniczką Voldemorta. Był bardzo dzielnym i zdolnym czarodziejem. Rzucił niezwykle silne zaklęcie „Cruciatus” w stronę zdecydowanie zdolniejszej od niego czarodziejki Bellatrix.Niestety nie trafił, ale odpędził ją od swoich przyjaciół i zapewnił im większe bezpieczeństwo. Harry odznacza się odwagą, silnym charakterem i bezinteresownością. Chciał pomóc przyjaciołom i pomścić śmierć jego ukochanego ojca chrzestnego. Postawa Harry’ego wskazuje nam, że dzięki odwadze możemy zmierzyć się nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami w naszym życiu.
Młody czarodziej był niezwykle wytrwały i wierny swoim przekonaniom i postanowieniom. Kiedy był karany cieleśnie przez profesor Dolores Umbridge nie powiedział o tym nikomu, zachowując to w tajemnicy. Nie chciał, aby dało to satysfakcję Umbridge. Wiedział, że czarownica robi to specjalnie, by złamać go i odwieść od pomysłu głoszenia powrotu Lorda Voldemorta. Harry jednak miał świadomość tego, że Czarny Pan powrócił i musi powiadomić i przekonać do tego jak najwięcej osób, aby uchronić ich przed niebezpieczeństwem. Niestety cały Departament Magii nie chciał wierzyć w jego słowa.Walka Harry’ego w uświadamianiu ludzi o czyhającym za rogiem Voldemorcie przypominała walkę z wiatrakami. Młody Potter jednak się nie poddawał. Wiedział, że robi to wszystko w słusznej sprawie i jeśli mu się nie uda, to cały świat zostanie zniszczony. Był jego jedyną nadzieją. Harry był niezwykle wytrwały, potrafił przetrzymać nawet najtrudniejsze tortury Umbridge, aby wypełnić tylko swoje zadanie. Dzięki jego postawie ta piekielna kobieta została wyrzucona z Hogwartu, a Departament Magii pojął wreszcie, że powrót Czarnego Pana jest realnym zagrożeniem i dla świata czarodziei jak i dla świata mugoli, czyli ludzi.
Reasumując, Harry Potter z książki J. K. Rowling pt. „Harry Potter i Zakon Feniksa” powinien być dla nas prawdziwym wzorem do naśladowania, ponieważ odznacza się niezwykłą odwagą, siłą, wrażliwością oraz bezinteresownością. Wskazuje nam, iż dążenie do celu, pomimo wszelkich przeszkód, zawsze ma sens i jest możliwe do osiągnięcia, jeśli bardzo tego pragniemy. Uczy nas, że prawdziwą siłą nie jest siła fizyczna, ale miłość, która pozwala nam pokonać wszystkie problemy i wyzwania, stawiane nam na drodze do osiągnięcia marzeń i celów.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: