Harry Potter i Kamień Filozoficzny - Bohaterowie

Bohaterowie Harry Potter i Kamień Filozoficzny –

Harry Potter – główny bohater sagi, w tej części ma 11 lat, jako jedyny z klanu Potterów przeżył atak Lorda Voldemorta. Nie został jednak bez skazy, posiada on mianowicie bliznę w kształcie błyskawicy (w Polsce znowu dosyć popularny znak). W gronie najbliższych przyjaciół uważany za osobę bardzo przyjacielską, ufną, której można zawsze powierzyć swoje zaufanie, chociaż ma problemy z regulaminem czy zasadami w szkole.

Lily Potter – matka Harrego, która zginęła w walce z Voldemortem

James Potter – ojciec Harrego, on również ginie w trakcie walki z Voldemortem, cieszył się ogromnym szacunkiem i sympatią bohaterów.

Ron Weasley – najlepszy i najbliższy przyjaciel Pottera, piegowaty chłopiec o ognistym ubarwieniu włosów, jest najmłodszym mężczyzną z rodu Weasley posiada jednak jeszcze młodszą siostrzyczkę. Bardzo szanuje i kocha najbliższych chociaż nie ukrywa, że boi się, iż mimo pozytywnych cech charakteru nie będzie w stanie życiowo doścignąć swojego rodzeństwa.

Hermiona Granger – oprócz tego, że obecnie wielu może ją znać z najróżniejszych memów czy żartów w polskiej przestrzeni internetów, to w powieści pełni ciągle rolę najbliższej przyjaciółki Rona i Harrego. Najlepsza uczennica w szkole, do wszystkiego przykłada się z największą wagą, i zazwyczaj jako pierwsza bierze się do nauki. Jest postrzegana jako osoba bardzo koleżeńska, bezkonfliktowa, ale kiedy trzeba potrafi pokazać swojego magicznego pazura. W Kamieniu Filozoficznym po raz pierwszy ujawnia także swoje nieco mroczniejsze strony magii, a także swoją wredną stronę charakteru.

Draco Malfoy – niedoszły przyjaciel Pottera, ten jednak odrzucając propozycję przyjaźni od Draco sprawił, że stał się jego największym koszmarem. Zarozumiały i bufonowaty.

Lord Voldemort – czarna mamba tej sagi, zabijając rodziców Pottera ukazał się jako największa zaraza wśród bohaterów, nie zabijając młodego czarodzieja traci swoją moc, ale nie umiera. W trakcie serii próbuje odzyskać swoje moce i dokończyć dzieła zabicia Harrego.

Severus Snape – sknera, wredny, człowiek, którego nie da się lubić, on z kolei nie cierpi Pottera, zawsze stara się zajść mu za skórę, znakiem charakterystycznym jest jego ciemny ubiór i długa peleryna.

Minerwa McGonagall – profesorka w Hogwarcie, zastępczyni dyrektora, uczy transmutacji (zamieniania jednych przedmiotów lub stworzeń w inne); potrafi zamieniać się w burą kotkę. Wysoka, chuda, ma czarne włosy, zawsze uczesana w kok, nosi okulary. Bardzo zasadnicza, zdecydowana, zachowuje się sztywno i nieprzystępnie, ale jest ze wszech miar godna zaufania. Bardzo lubi Harry’ego, choć raczej tego nie okazuje.

Rodzina Dursleyów (Vernon, Petunia, Dudley) – siostra matki Pottera, jej mąż i syn, osoby których w sadze raczej nie da się lubić, są nastawione złowrogo do całego świata, szczególnie razi postawa syna Dudleya który jest bardzo chamski i niemiły w kierunku Harrego, robiąc wszystko aby go zdyskredytować i pozbawić jakiejkolwiek reputacji naśmiewając się z niego i próbując ośmieszyć.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.