Harry Potter i Kamień Filozoficzny - Charakterystyka bohaterów

Harry Potter
Harry Potter jest chłopcem niskiego wzrostu z zmierzwionymi, czarnymi włosami i zielonymi oczami. Jest synem dwójki czarodziejów Lily i James Potterów. Zostali oni zaatakowani przez Voldemorta, niestety zostali zabici przez Czarnego Pana. Tylko Harry jako niemowlę przeżył z nim spotkanie, a znakiem tego jest blizna w kształcie błyskawicy, umieszczona na jego czole. Rozumie mowę węży, o czym dowiadujemy się w trakcie jego wycieczki do zoo. Mieszka u swojego wujostwa – państwa Dursleyów. Nie ma swojego pokoju, przebywa w małej i ciasnej komórce pod schodami. Państwo Dursley nie przepadają za Harrym, ponieważ boją się magii. W dniu swoich jedenastych urodzin dowiaduje się, że jest czarodziejem. Uczy się w Hogwarcie, szkole magii i czarodziejstwa. Przyjaźni się z Hermioną Granger i Ronem Weasley. Harry jest rozsądny i oszczędny. Odsiedział po swoich zmarłych rodzicach sporych rozmiarów majątek, ale nie wydaje go od razu, korzysta z niego tylko w razie nagłej potrzeby. Ze względu na przeżycie ataku Voldemorta Harry jest dosyć popularny w Hogwarcie. Nie wykorzystuje tego, chce być normalnym chłopcem o magicznych zdolnościach. Nie lubi Draco Malfoya, który cały czas się wywyższa i przechwala. Tiara Przydziału wybrała mu jako dom Gryffinodr, co świadczy o odwadze i wytrwałości w dążeniu od celu. Jest życzliwy, pomocny i koleżeński. Jeśli jego przyjaciele potrzebują pomocy od razu rusza im na ratunek. Bardzo lubi sport. Dołączył do drużyny Quidditcha Gryfonów.

Ron Weasley
Ron Weasley jest chudym, wysokim chłopcem o rudej czuprynie i licznych piegach. Pochodzi z ubogiej i licznej rodziny czarodziejów. Jest drugim najmłodszym dzieckiem Molly i Artura Weasley, młodsza od niego jest tylko Ginny. Ron ma pięciu braci: Freda, George’a, Billa, Percy’ego i Charliego, oraz siostrę Ginny. Poznaje Harry’ego w trakcie podróży do Hogwartu. Jest ambitny, porywczy i nierozsądny. Obawia się, że jest najgorszym czarodziejem spośród jego braci, myśli, że nigdy im nie dorówna. Jest bardzo przyjacielski i uczynny. Ron jest bardzo ambitny, chce stać się jak najlepszym czarodziejem i dorównać rodzeństwu. Przyjaźni się z Harrym Potterem i Hermioną Granger. Nie przepada za Draco Malfoyem za jego egoizm, przemądrzanie i wywyższanie się.

Hermiona Granger
Hermiona jest dziewczyną pochodzącą z rodziny ludzi, nie czarodziejów. Z tego powodu przezywają ją Mugolakiem. Ma kompleksy z powodu swojego mugolskiego pochodzenia, jest pierwszym czarodziejem w rodzinie. Próbuje nadrobić to swoim zapałem do nauki, ambitnością i szybkim pojmowaniem nowej wiedzy. Ma gęste, brązowe włosy i wystające przednie zęby. Przyjaźni się z Harrym Potterem i Ronem Weasley. Jest mądrą i rozsądną dziewczynką z dużymi ambicjami. Lubi się uczyć i dowiadywać coraz to nowszych rzeczy. Jest bardzo pilną, skrupulatną i dobrą uczennicą. Hermiona ma zawsze najlepsze stopnie i jako pierwsza uczy się wszystkich zaklęć. Z drugiej strony często się wymądrza i przechwala swoimi umiejętnościami. Jest również uczynna i przyjacielska. Pomaga Harry’emu zdobyć Kamień Filozoficzny.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.