Przestrzeń czy przestżeń?
Poprawną formą tego sformułowania jest ,,przestrzeń”.
W tym wyrazie występuje spółgłoska ,,rz”. W zgodzie z zasadami naszego języka ,,rz” zapisujemy po głoskach: t, b, k, g i p, a także j. Wyjątkami od tej zasady są wyższe i najwyższe formy określenia rzeczownika, jak i również inne wyrazy, w których nieoczekiwanie pojawia się głoska ,,sz” (za przykład służy nam między innymi wyraz ,,kształt”).
Istnieje kilka rodzajów przestrzeni. Należą do nich:
– przestrzeń w fizyce,
– przestrzeń matematyczna,
– przestrzeń nazw,
– przestrzeń kosmiczna,
– przestrzeń geograficzna,
– przestrzeń filozoficzna,
– przestrzeń polityczna oraz przestrzeń antropologiczna. Fizyczny rodzaj przestrzeni symbolizuje wszystkie rzeczy nas otaczające oraz przestrzeń, w której zachodzą wszelkie zmiany i zjawiska fizyczne. To samo pojęcie w matematyce posiada zupełnie inną definicję. Identyfikuje się je wówczas jako ,,nadrzędny” zbiór, zawierający w sobie wiele innych zbiorów. Przestrzeń nazw jest kompleksem, w którego
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie :(
Udało się! :) Na Twojej skrzynce mailowej znajduje się kod do aktywacji konta
";
skład wchodzą terminy techniczne, nazwy i słowa. Każda z tych przestrzeni posiada niepowtarzalny zasób słów, bez względu na to, czy jest ona językiem sztucznym, naturalnym, czy też formalnym. W wydziale nauk astronomicznych jest to przestrzeń znajdująca się poza terenem sfer niebieskich. Jako granicę między kosmiczną przestrzenią a atmosferą ziemską naukowcy uznają wysokość około 100 kilometrów ponad powierzchnią naszej planety, przebiega tam bowiem umowna granica Kármána. Pojęcie przestrzeni w geografii oznacza powierzchnię Ziemi w jej naturalnym, przyrodniczym zróżnicowaniu. Następne dwa rodzaje przestrzeni, czyli przestrzeń filozoficzna i polityczna są określane jako: jedna z najbardziej fundamentalnych kategorii gnoseologii i ontologii, a także scena polityczna, w której skład wchodzą różne partie polityczne. Ostatnim rodzajem tego sformułowania jest przestrzeń antropologiczna, będąca otoczeniem, w którym znajdują się budowle wybudowane przez człowieka.
Przykłady zdań z wykorzystaniem wyrazu ,,przestrzeń”:
– ,, Przestrzeń kosmiczna jest ogromna.”
– ,, Wszyscy znajdujemy się na otwartej przestrzeni.”
Dodaj komentarz jako pierwszy!