Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Gilbert Blythe to jeden z głównych, męskich bohaterów serii ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’. Jest postacią pewną siebie, z dużą dozą poczucia humoru. Dzięki swoim ciemnym, kręconym włosom i pięknym brązowym oczom, Gilbert jest najprzystojniejszy w miasteczku. Dziewczynki, przez wzgląd na jego wygląd oraz charakter, skrycie się w nim podkochują, na co on reaguje licznymi docinkami. Pojawia się w każdej części, by towarzyszyć Ani w przeżywaniu jej przygód. Na początku Gilbert często jest ich skutkiem. To właśnie przez swoje pojawienie się w szkole i nazwanie Ani ,,marchewką’’, został przez obiekt swych żartów uderzony tabliczką. Dziewczynka została wyśmiana i upokorzona na tle całej klasy i zdecydowała o czasowym zaprzestaniu chodzenia do szkoły. Przez wiele lat żyli w wiecznej rywalizacji, choć chłopiec próbował zdobyć sympatię dziewczyny. Sytuacji nie polepszył nawet wypadek Ani, z którego uratował dziewczynę właśnie znienawidzony kolega. Ania, odgrywając scenę z książki, płynęła dziurawą łódką i choć trzymała się słupa mostu, mogłaby utonąć, gdyby nie ratunek kolegi. Wtedy Gilbert znów szczerze przeprosił dziewczynę, a ona przez wzgląd na swoją dumę, nie przyjęła przeprosin. Wobec braku pogodzenia, dwójka młodych tylko pogłębiła swoją rywalizację. Każdy z nich chciał prześcignąć drugiego w szkole i mieć lepsze oceny. Rywalizacja była na tyle ostra, że zazwyczaj ich wyniki były identyczne. Przez wiele lat Ania i Gilbert nie mogli nazywać się nawet kolegami i choć oboje żałowali tego, że nie są przyjaciółmi, to żadne nie odważyło się zniszczyć wybudowanego między nimi muru.
Z racji, że Gilbert był bardzo dobrym uczniem, wziął udział w dodatkowych przygotowaniach do seminarium. W Queen’s Academy Ania i Gilbert, zdobywają wiele osiągnięć, w tym Gilbert medal Akademii. Bohater w nowej szkole znów zdobywa uznanie oraz popularność. Jest chętnie witany na różnych uroczystościach, zwłaszcza przez dziewczyny, wśród których budził wielki podziw. Chłopak decyduje o swojej przyszłości i składa papiery o pracę do szkoły w Avonlea. Po powrocie do domów w życiu Ani nastaje wielka tragedia. Jeden z jej opiekunów umiera, zostawiając swoją siostrę oraz Anię same. Wobec tego Gilbert postanawia, że zrezygnuje z pracy nauczyciela w rodzinnym mieście, na rzecz Białych Piasków. Ania, która również złożyła swoje podanie do Avonlea, nie może uwierzyć w dobroduszność kolegi. Szczerze mu za nią dzięk

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.