Uwu

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Uwu, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Co to jest tak właściwie to „UwU”?
UwU należy do powszechnie używanego przez młodzież XXI wieku slangu. Samo UwU nawiązuje do emotikony, czyli ideogramu, który może wyrażać nasz nastrój albo podejście do określonych sytuacji w internecie. Słowo emotikony nie jest polskie, dopiero połączenie dwóch angielskich słów „emotion” oraz „icon” spowodowało powstanie powszechnie używanego słowa emotikony. Możemy je podzielić na obrazkowe oraz znakowe. Do tych drugich, czyli znakowych zaliczamy właśnie „UwU”. Emotikona bądź jego odpowiednika „UwU” możemy używać w sytuacjach, kiedy chcemy przekazać, że coś jest urocze, słodkie, ale także szczęśliwe. „U” oznacza tutaj przymrużone, prawie zamknięte oczy a „w” oznacza usta, emotikon swoim stylem może nawiązywać do anime bądź mangi.
Sama odmiana przez przypadki tego słowa nie jest ciężka, gdy znamy regułę deklinacji. W języku polskim możemy wyróżnić siedem przypadków, które posiadają tak zwane pytania pomocnicze dzięki, którym łatwiej jest nam odmienić dane słowo:
Mianownik (M.) – kto? co? (jest) – UwU
Dopełniacz (D.) – kogo? czego? (nie ma) – UwU
Celownik (C.) – komu? czemu? (się przyglądam) – UwU
Biernik (B.) – kogo? co? (widzę) – UwU
Narzędnik (N.) – z kim? z czym? (idę) – UwU
Miejscownik (Ms.) – o kim? o czym? (mówię) – UwU
Wołacz (W.) – o! – UwU!
Po deklinacji możemy więc stwierdzić, że słowo UwU w każdym z nich ma taką samą formę. Słowo jest powszechne w internecie, ale i w życiu codziennym młodzieży.
Poza znaczeniem głównym, które zostało przedstawione powyżej, „UwU” jest w użyciu także w innych sytuacjach takich jak:
Skrót od „unhappy without u” oznacza to „nieszczęśliwy bez Ciebie”. W tym znaczeniu częściej spotykany jest w języku pisanym niż mówionym. Słowa te mają być romantyczne i przemawiać do drugiej osoby, mogą być kierowane do drugiej połówki albo do osoby, którą darzy się dużym uczuciem.
Kolejną sytuacją, podczas której możemy użyć „UwU”, jest użycie tak jak w pierwszym przypadku w formie emotikona, który oznacz

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!