Media

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Media, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

We współczesnym świecie media odgrywają ogromną rolę. Chyba nikt nie wyobraża sobie świata bez telewizji, radia, prasy czy Internetu. To właśnie media przekazują podstawowe informacje o świecie i życiu, media lansują wzory postępowania, dostarczają rozrywki, uczą i wychowują. Niestety, ich wpływ nie zawsze jest dobry. Już od dłuższego czasu można zaobserwować, że media lansują modę na szczupłość. Współczesna młoda kobieta, dziewczyna powinna być piękna, zadbana i przede wszystkim szczupła. Zgrabna figura jest przedstawiana jako klucz do sukcesu, sposób na powodzenie w życiu osobistym i zawodowym. Wzorom propagowanym przez media bardzo łatwo ulegają nastolatki. Chcąc osiągnąć wygląd pokazywanych w mediach gwiazd stosują drastyczne diety, głodzą się, prowokują wymioty prowadząc do poważnych chorób.

Synonimy: czwarta władza, massmedia, środki masowego przekazu

Odmiana przez przypadki:
M. media
D. mediów
C. mediom
B. media
N. mediami
Msc. mediach
W. media

Media stanowią obecnie integralną część naszej rzeczywistości, tworzą świat zupełni inny niż ten, w jakich żyły poprzednie pokolenia.

Nowoczesne media są na szeroką skalę stosowane w edukacji. Jedną z ich cech jest hipertekstowość, która pozwala na konstruowanie złożonych struktur informacyjnych. Zastosowanie mechanizmów do wyszukiwania informacji wpływa na uproszczenie procesu uczenia się, wpływa na jego skrócenie i prezentuje często niezauważalne relacje na przykład w alfabetycznej strukturze słowników lub encyklopedii. Warto zwrócić uwagę, że każdy ma wpływ na tworzenie tej struktury poprzez udział w pracach nad rozwojem Wikipedii lub tworząc własne strony Internetowe. Mechanizm hipertekstu pozwala na dokonanie samodzielnego wyboru treści. Niepotrzebna staje się diagnoza, która ma na celu przydzielenie stopnia trudności udostępnianych uczniom mediach. Gdy trafiają na nieznane lub trudne pojęcia, otwierają hiperłącza z odpowiednimi wyjaśnieniami. Treści znane traktują w sposób pobieżny. Wszystko to sprawia, że proces nauczania

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!