Konsument
Zamień czytanie na oglądanie!
Słowo ,,konsument”, może mieć kilka znaczeń. Pierwsze z nich oznacza kogoś, kto nabywa jakąś rzecz lub usługę. Przykładem tego jesteśmy my na co dzień, gdy robimy zakupy spożywcze, ubraniowe lub gdy wynajmujemy jakąś usługę, na przykład sprzątanie naszego domu lub mieszkania.
Drugie znaczenie tego słowa, tyczy się osoby, która spożywa jakiś posiłek. Wtedy ona konsumuje jedzenie, czyli po prostu je je. Tutaj także, ludzie na co dzień są konsumentami, ponieważ jemy różne posiłki czy to w domu, czy w pracy, czy w restauracji. Jako ludzie, po prostu musimy być konsumentami i konsumować jedzenie, by przeżyć. To wiążę się także z trzecim i ostatnim znaczeniem tego słowa.
Otóż trzecia definicja słowa ,,konsument” mówi nam, że jest to organizm, który żywi się różnymi substancjami odżywczymi. Nie chodzi tutaj już tylko o człowieka, lecz o każdą istotę żywą. Słowo ,,konsument” możemy znaleźć w łańcuchu pokarmowym. Konsumentem jest każde ogniowo w tym łańcuchu, wyłączając pierwszy oraz ostatni organizm.
Teraz, gdy wiemy już co oznacza to słowo i jakie ma definicje, możemy przejść do gramatyki. Zaczniemy od tego, że ,,konsument” to rzeczownik, w liczbie pojedynczej oraz jest on rodzaju męskiego.
Skoro jest to rzeczownik, podlega on odmianie przez przypadki, czym teraz się zajmiemy. Warto znać jego odmianę, bez względu na to, którego znaczenia chcemy użyć.
Odmiana przez przypadki:
Liczba pojedyncza
Mianownik (kto? co?) konsument
Dopełniacz (kogo? czego?) konsumenta
Celownik (komu? czemu?) konsumentowi
Biernik (kogo? co?) konsumenta
Narzędnik (z kim? z czym?) (z) konsumentem
Miejscownik (o kim? o czym?) (o) konsumencie
Wołacz (o!) konsumencie!
Liczba mnoga:
Mianownik (kto? co?) konsumenci
Dopełniacz (kogo? czego?) konsumentów
Celownik (komu? czemu?) konsumentom
Biernik (kogo? co?) konsumentów
Narzędnik (z kim? z czym?) (z) k
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!