Odebrać
Zamień czytanie na oglądanie!
Odebrać jest bardzo interesującym słowem. Jest tak ze względu na to, że ma wiele znaczeń, które mogą wydawać się bardzo podobne, a zarazem są całkowicie różne od siebie. W celu możliwości zrozumienia przez wszystkich znaczenia tego pojęcia są one dokładnie opisane poniżej. Synonimy tego pojęcia są także ważne. Problem sprawia także pytanie: Czy odebrać odmienia się przez przypadki, a jeżeli tak, to w jaki sposób? To też możemy znaleźć poniżej. Ostatnie jest zastosowanie „odebrać” i jego synonimów w zdaniach.
1 ) Po pierwsze z „odebrać” korzystamy, gdy zabieramy komuś coś, co się mu podarowało lub pożyczyło, a także w sytuacji, gdy odbieramy coś, co ktoś zabrał nam lub innej osobie. Na przykład mamy ładny nowy długopis, który się podoba naszej koleżance i gdy nie patrzymy ona go zabiera, ale my odbieramy jej to z powrotem.
2 ) słowo „odebrać” wykorzystujemy także w sytuacji, gdy zabieramy z powrotem przedmiot (lub coś innego), który podarowaliśmy komuś lub gdzieś w jakimś konkretnym celu. Przykładowo ktoś znajomy potrzebuje pilnie komputera, ponieważ jego się zepsuł i my mu go pożyczamy, ale odbieramy, gdy już on naprawi swój lub jeżeli nam jest potrzebny (w sensie komputer).
3 ) „Odebrać” znajduje zastosowanie także, gdy zabieramy jakąś osobę z miejsca, gdzie ta osoba przebywała jakiś czas. Dla zrozumienia przykład: Wczoraj ze szkoły odebrał mnie dziadek, ale wszyscy mnie dziś zaczepiali mówiąc, że mam bardzo starego tatę.
4 ) Po czwarte „odebrać” jest stosowane jako synonim okradać lub podobnych. Dokładnie znaczy to w tym wypadku zabrać dla siebie lub kogoś innego własność innej osoby, czyli okraść kogoś, czyli odebrać komuś. Na przykład: Odebrałem temu pierwszoklasiście dziesięć złotych, będę miał do sklepu.
5 ) Wśród znaczeń słowa „odebrać” znalazło się także takie, które można rozumieć jak dostać. Jest tak, ponieważ „odebrać” może oznaczać, że przyjmuje się coś (jakiś przedmiot na przykład), czego się nie miało, czyli dostaje się coś (nie jest to jednak w całości identyczne, a podane dla lepszego zr
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!