Introwertyk
Zamień czytanie na oglądanie!
Introwertyk – osoba preferująca samotność i spokój. Osoba introwertyczna nie ma potrzeby regularnego kontaktowania się z ludźmi, po spotkaniach może poczuć wyczerpanie.
Jakie są synonimy introwertyka? Myślę, że pasuje samotnik, odludek lub milczek.
Jak odmienić przez przypadki słowo „introwertyk”?
1. Mianownik – introwertyk/ introwertycy
2. Dopełniacz- introwertyka/ introwertyków
3. Celownik – introwertykowi/ introwertykom
4. Biernik – introwertyka / introwertyków
5. Narzędnik – introwertykiem/ introwertykami
6. Miejscownik – introwertyku/ introwertykach
7. Wołacz – introwertyku/ introwertycy
1. Nie zawsze introwertyk cechuje się nieśmiałością.
2. Osoby introwertyczne często są dobrymi słuchaczami.
3. Bycie odludkiem to żaden wstyd, ani powód do piętnowania.
Pojęcie introwertyzmu wprowadził szwajcarskiego psychiatrę Carla Gustava Junga w pracy pt. „Typy psychologiczne”. Specjalista wyodrębnił dwa typy osobowości – introwertyka i ekstrawertyka, którzy mają dwie wizje tego samego świata. Ekstrawertyka charakteryzuje czerpanie energii z kontaktów międzyludzkich, męczy go zaś samotność, powtarzalność i schematy, lepiej odnajduje się jako mówca, niż jako słuchacz. Introwertyk podchodzi o świata nieco dojrzalej, zastanawia się jaką rolę odgrywa w społeczeństwie, szuka sposobu na osiągnięcie spokoju, zatapia się we własnych myślach. Mówi mniej, w porównaniu do osoby ekstrawertycznej, ale zdaje się zwracać uwagę na detale i poddawać wątpliwości oczywistości. Czerpie energię z samorozwoju, samotnych spacerów i spędzania czasu z samym sobą. Stephen King kiedyś napisał: „Chyba właśnie po tym można poznać naprawdę samotnych ludzi. Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni. Zawsze można do nich zadzwonić, zawsze są w domu. Pieprzone zawsze”.
Warto wiedzieć, że bycie introwertykiem nie oznacza wcale cechowania się nieśmiałością i fobiami społecznymi. Introwertycy nie czują strachu przed kontaktami z ludźmi, nie czują przerażenia. Osoby introwertycznie nie decydują się na zostanie w domu przez
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!