Xanax
Zamień czytanie na oglądanie!
Xanax
Czym tak właściwie jest xanax?
Xanax posiada w swoim składzie substancję aktywną jaką jest alprazolam, który jest organicznym związkiem chemicznym. Jest on zaliczany do pochodnych benzo-1,4-diazepiny. Substancja czynna zawarta w xanaxie jest wykorzystywana jako lek psychotropowy.
Jak działa xanax i jakie jest jego stosowanie?
Xanax jest stosowany, aby przerwać lęk napadowy, ma działanie uspokajające, nasenne, a także przeciw lękowe. Może on być powodem zobojętnienia. Dawkę xanaxu powinien określić lekarz, jest to lek, który można otrzymać jedynie na receptę. Lek powinien być przyjmowany według określonego zalecenia. Xanax może zostać przepisany przez neurologa bądź psychiatrę, gdyż te obszary zajmują się obszarami, w których znajduje zastosowanie xanax. Gdy sami zwiększymy dawkę xanaxu nie doprowadzimy do uzyskania lepszych efektów leczenia, lecz spowodujemy, że skutki uboczne będą miały większe szanse na wystąpienie a dodatkowo możemy doprowadzić także do rozwinięcia uzależnienia od xanaxu.
– Najczęściej podczas zespołu leku uogólnionego bądź także w stanach lękowych (wraz z depresją) zalecana dawka xanaxu wynosi od 0,25 mg do 0,5 mg, który jest stosowany 3 razy na dobę, lecz dawka, która jest przyjmowana na dobę nie powinna przekroczyć 4 mg.
– Gdy mamy do czynienia między innymi z zespołem lęku napadowego bądź agorafobią na początku dawki xanaxu wynoszą pomiędzy 0,5 mg a 1 mg na dobę (która była przyjmowana przed snem) a następnie dawka jest stopniowo zwiększana po konsultacji z lekarzem, lecz z zastrzeżeniem, że dawka na dobę nie może przekroczyć 10 mg.
Kiedy nie należy stosować leku xanax?
Lek ten ma kilka przeciwwskazań, które zawężają grono pacjentów mogących stosować ten lek są nimi między innymi:
– Gdy pacjent wykazuje nadwrażliwość na alprazolam, ale także na którąkolwiek z substancji znajdujących się w leku.
– Przez obecność laktozy w tabletkach nie należy stosować leku, gdy u pacjenta występuje nietolerancja laktozy bądź zespół złego wchłaniania glukozy – galaktozy i tym podobne schorzenia
– Gdy pacjent jest w
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!