Elfy – J. R. R. Tolkien – Hobbit
Zamień czytanie na oglądanie!
W dzisiejszej pracy chciałabym pochylić się nad książką pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J. R. R. Tolkiena. W tej wypowiedzi skupię się na szczególnie bliskiej mojemu sercu rasie elfów.
Przechodząc do wstępu pracy, warto przybliżyć główną oś fabularną utworu. Gromada krasnoludów wyrusza w podróż w celu odzyskania swojego dawnego królestwa. W trakcie swoich przygód na szlaku spotyka niesamowite istoty, jakimi są elfy, o których dzisiaj zamierzam napisać parę słów. Cała wyprawa kończy się na zdobyciu Samotnej Góry, lecz w walce o nią poległo kilku kompanów należących do brygady Thorina Dębowej Tarczy.
Wracając do elfów – po krótkim wprowadzeniu w fabułę książki należy przyjrzeć się właśnie tym postaciom, bez pomocy których wyprawa mogłaby się nie udać. Jak w ogóle wyglądają te istoty? Jakie mają znaczenie w Śródziemiu? Czy pełnią ważną rolę w książce? I w końcu – jakie są ich odmiany?
Odmiany elfów. Wygląd elfówWygląd elfów zależy od ich odmian (czyli od miejsca zamieszkania). W „Hobbicie” pojawiają się dwie odmiany elfów:a) Elfy Zachodnie – te, którym przewodził Lord Elrond. Swoje główne miejsce zamieszkania miały w Rivendell, co – przekładając na Wspólną Mowę – oznacza Dolinę Imladris. Elfy te – tak jak wszystkie inne, bez względu na pochodzenie – miały szpiczaste uszy i długie włosy. Szlachetne rysy i smukła twarz upodabniały je do władcy tej krainy- Elronda, pół człowieka-pół elfa.
b) Elfy Leśne – zamieszkiwały tereny Mrocznej Puszczy. Tak, jak wszyscy przedstawiciele tych istot, leśne elfy posiadają smukłą sylwetkę i szpiczaste uszy. Zwykle ten rodzaj elfów posiada ciemne długie włosy, lecz ich władca, król Thriandul, oraz jego syn, książę Legolas, charakteryzują się blond włosami. Oczywiście warto również wspomnieć, iż wszystkie rasy elfów są nieśmiertelne, a ich rany goją się znacznie szybciej niż u krasnoludów lub ludzi.
Jakie znaczenie mają
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!